SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Łódzka woda najlepsza
Łódzkie restauracje i kawiarnie na życzenie klientów mogą serwować wodę z kranu. Taka usługa jest dostępna na całym świecie. Szczególnie w sezonie letnim. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przygotował film, w którym zachęca, by do akcji promującej łódzką kranówkę przyłączyło się jak najwięcej restauratorów. To kolejna odsłona kampanii „Łódzka woda najlepsza".
- Rozpoczyna się sezon ogródkowy, dlatego chcemy namawiać łódzkich reastauratorów, by podawali swoim klientom naszą wodę. Każdy, kto się na to zdecyduje, otrzyma od nas specjalny certyfikat, zaświadczający że woda jest dobra i spełnia wszystkie wymogi sanitarne - mówi Miłosz Wika, rzecznik ZWiK, dodając, że łódzką wodę warto podawać i pić, dlatego namawiamy również łodzian, by prosili o taką wodę w restauracjach, tak jak w "Pikniku" przy ul. Traugutta, gdzie promowano akcję.

Woda w łódzkich wodociągach w prawie 100 procentach jest czerpana z ujęć głębinowych. Jej jakość potwierdzają badania przeprowadzone w akredytowanych laboratoriach ZWiK i powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi. Próbki są pobierane w 100 punktach w mieście.

- Jakość wody jest jednym z atutów naszego miasta. Nie różni się ona od wód sprzedawanych w supermarketach. Ma dużą zawartość różnych mikroskładników: magnezu, potasu, sodu, wapnia, fluorków. Chcemy z tego atutu uczynić znak wyróżniający nasze miasto - powiedział prezes ZWiK Romuald Bosakowski.

- W porównaniu z innymi miastami mamy najlepszą wodę i najtańszą. Powinniśmy o tym informować podczas rozmów z inwestorami czy spotkań z mieszkańcami - podkreślił Miłosz Wika. Więcej wiadomości z Łodzi na;

Data dodania artykułu: 2014-04-03
Autor artykułu: źródło - www.uml.lodz.plstat4u