SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Ślubowanie funkcjonariuszy Straży Marszałkowskiej w Sali Kolumnowej
Wydarzenie odbyło się we wtorek, w samo południe, w jednej z najbardziej prestiżowej sali Sejmu. W ślubowaniu wzięło udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy Straży Marszałkowskiej i była to kontynuacja uroczystości, która miała miejsce 7 września. Tym razem w wydarzeniu wzięli udział obaj marszałkowie - Sejmu Marek Kuchciński i Senatu Stanisław Karczewski.

Marszałek Sejmu przypomniał, że Straż Marszałkowska jest związana z dziejami Izby już od XVI w. - A więc I Rzeczypospolitej, II Rzeczypospolitej, po drugiej wojnie światowej, a także obecnie, w XXI wieku. Obowiązkiem Straży Marszałkowskiej zawsze było, i jest szczególnie, czuwanie nad bezpieczeństwem senatorów i posłów oraz porządkiem pracy obu izb. Gratuluję i dziękuję za dotychczasową pracę - powiedział do zgromadzonych funkcjonariuszy Marek Kuchciński. Z kolei Marszałek Senatu podkreślił, że Straż Marszałkowska ochrania "serce polskiej demokracji". - Panu marszałkowi Kuchcińskiemu dziękuję za piękne mundury, które dodają splendoru miejscu w którym jesteśmy - Senatowi i Sejmowi. Bywając w różnych parlamentach patrzyliśmy z zazdrością na mundury ich służb. Teraz ci, którzy przyjeżdżają do Polski patrzą i z zazdrością, i z podziwem - podkreślił Stanisław Karczewski.

W uroczystości w Sali Kolumnowej wzięli także udział wicemarszałkowie Sejmu Ryszard Terlecki i Stanisław Tyszka oraz szef Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska.

Data dodania artykułu: 2018-09-26
Autor artykułu: sejm.pl
stat4u