SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Święto Kolegium Jagiellońskiego w Toruniu
Marzenna Drab Podsekretarz Stanu w MEN w sobotę, 12 sierpnia br. wzięła udział w obchodach Święta Kolegium Jagiellońskiego Toruńskiej Szkoły Wyższej. Wydarzenie to połączone było z wręczeniem Nagrody Jagiellońskiej JE prof. Václavowi Klausowi byłemu prezydentowi Republiki Czeskiej.

Cieszę się, że wyróżnienie zostanie przyznane osobie, która będąc odpowiedzialnym politykiem i naukowcem przyczyniła się do umacniania więzi polsko-czeskich, a także ma niepodważalne zasługi dla rozwoju społeczno-politycznego Europy Środkowo–Wschodniej – podkreśliła w okolicznościowym liście wiceminister edukacji.

Podczas uroczystości zostały również wręczone nagrody Rektora dla wyróżniających się pracowników i absolwentów uczelni, zaś tegoroczni absolwenci Kolegium Jagiellońskiego otrzymali dyplomy ukończenia studiów.

Kolegium Jagiellońskie to uczelnia niepubliczna istniejąca od 2003 r., wpisana do rejestru Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Początkowo funkcjonowała pod nazwą Toruńska Szkoła Wyższa, obecną nazwę przyjęła w 2013 roku. Prowadzi trzyletnie studia pierwszego stopnia na kierunkach: administracja, stosunki międzynarodowe i pedagogika oraz dwuletnie studia drugiego stopnia na kierunkach: administracyjno-ekonomicznym, pedagogicznym i kierunku bezpieczeństwo narodowe (w porozumieniu z Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa w Poznaniu). W ofercie szkoły są także studia podyplomowe.

Data dodania artykułu: 2017-08-21
Autor artykułu: mat. prasowe MEN
stat4u