SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Święto Wojska Polskiego w Szczecinie
Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz wziął dziś (12 sierpnia) udział w obchodach święta Wojska Polskiego. Uroczystość odbyła się w Koszarach 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie.

Również dziś żołnierze uroczyście obchodzili 143 rocznicę urodzin patrona Błękitnej Brygady – gen. broni Józefa Hallera.

- Dzisiaj Polska jako członek Sojuszu Północnoatlantyckiego jest krajem bezpiecznym, którego obywatele mogą żyć w pokoju, wolni od zagrożeń militarnych. Na straży tego pokoju musi stać jednak silne Wojsko Polskie – mówił na spotkaniu z żołnierzami wicewojewoda Marek Subocz - Zadaniem państwa jest dbanie o stan armii, jej liczebność, wyszkolenie, wyposażenie w nowoczesny sprzęt, jak również dbałość o jej morale. Jako reprezentant Rządu RP pragnę Państwa zapewnić, że proces odbudowy potencjału militarnego państwa będzie w najbliższych latach konsekwentnie realizowany, gdyż istnienie silnej i nowoczesnej armii jest polską racją stanu i musi być przedmiotem szerokiego konsensusu wszystkich znaczących sił politycznych w kraju.

Data dodania artykułu: 2016-08-14
Autor artykułu: Zachodniopomorski UW
stat4u