SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Święto inowrocławskich policjantów 08/08/2016
76 funkcjonariuszy otrzymało w piątek 5 sierpnia medale, odznaczenia i awanse na wyższe stopnie policyjne. Życzenia i gratulacje podczas uroczystego apelu z okazji Święta Policji w Inowrocławiu złożył mundurowym wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Wcześniej wyrazy podziękowania za zaangażowanie i ciężką pracę oraz codzienną, profesjonalną służbę skierował do podwładnych mł. insp. Marcin Ratajczak p. o. komendanta powiatowego policji w Inowrocławiu.

Podczas uroczystości wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Nominacje do korpusu oficerów starszych policji w stopniu podinspektora otrzymali nadkom. Maciej Hopcia i nadkom. Piotr Kujawa.

Wojewoda wręczył mundurowym medale i odznaczenia państwowe. Brązowe odznaki "Zasłużony Policjant" w uznaniu szczególnych zasług na rzecz ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego otrzymali: nadkom. Waldemar Pinkoś p.o. I zastępcy komendanta powiatowego policji w Inowrocławiu, podinsp. Jarosław Lisiecki p.o. komendanta komisariatu policji w Kruszwicy i asp. szt. Jacek Nowak specjalista Wydziału Patrolowo –Interwencyjnego. Srebrnym medalem „Za Długoletnią Służbę” uhonorowany został Janusz Biernat.

Data dodania artykułu: 2016-08-09
Autor artykułu: Kujawsko-Pomorski UW
stat4u