SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Świadectwo bohaterów
Naszym patriotycznym obowiązkiem jest troska o pamiątki i wspomnienia dotyczące walk o niepodległość naszej Ojczyzny. Musimy przy tym mocno podkreślać znaczenie wartości patriotycznych w budowaniu tożsamości narodowej. Dzięki świadectwu ludzi walczących o wolną Polskę nasz naród będzie miał solidny punk odniesienia

Bo to świadectwo jest świadectwem bohaterów, którzy w imię miłości Ojczyzny gotowi byli oddać swe życie – mówił wicewojewoda małopolski podczas uroczystego spotkania kombatantów, które odbyło się w Muzeum Czynu Zbrojnego w Krakowie – Nowej Hucie. W wydarzeniu uczestniczył również szef Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych mister Jan Józef Kasprzyk.

Podczas spotkania wicewojewoda – w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy – dokonał uroczystego wręczania kombatantom odznaczeń państwowych.

Józef Gawron w swoim wystąpieniu pogratulował wszystkim odznaczonym.

- Życzę Państwu sił i jak najwięcej zdrowia, a nam wszystkim – żebyśmy tę wolną, silną i suwerenną Ojczyznę przekazali naszym dzieciom i wnukom – dodał wicewojewoda.

Uroczystość została uświetniona występem artystycznym zatytułowanym „Drogi do niepodległości” przygotowanym przez młodzież Szkoły Podstawowej nr 98.

Data dodania artykułu: 2017-11-07
Autor artykułu: Małopolski UW
stat4u