SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,„Czym są dla mnie symbole narodowe?”
Czym są dla mnie symbole narodowe?” – na to pytanie próbowali odpowiedzieć młodzi uczestnicy debaty zorganizowanej przez wojewodę Ewę Leniart.

27 kwietnia br. wojewoda ponownie spotkała się z uczniami podkarpackich szkół ponadgimnazjalnych w ramach cyklu „Debaty z Młodzieżą”. Tym razem spotkanie symbolicznie nawiązywało do zbliżającego się Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Młodzi ludzie przez prawie dwie godziny rozmawiali o symbolach narodowych i współczesnym pojmowaniu patriotyzmu. W dyskusji uczestniczyli również pełnomocnik wojewody podkarpackiego ds. rodzin Rafał Czupryk oraz dr Piotr Szopa z Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie.

Z inicjatywy wojewody podkarpackiego Ewy Leniart zaplanowany został na rok 2018 cykl spotkań z młodzieżą o tożsamości narodowej i patriotyzmie. Debaty mają na celu ożywienie uczuć patriotycznych, co doskonale wpisuje się w Narodowe Obchody 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pierwsze spotkanie odbyło się 1 marca br. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie, w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Data dodania artykułu: 2018-04-30
Autor artykułu: Podkarpacki UW
stat4u