SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,„EUROPEJSKIE CENTRUM SYMULATORÓW LOTNICZYCH”
W Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym AEROPOLIS w podrzeszowskiej Jasionce podpisano dziś umowę o dofinansowanie projektu „Europejskie Centrum Symulatorów Lotniczych”.

Jego celem jest wprowadzenie na rynek marki „Royal Fly”, związanej z usługami symulatorów lotniczych. Będzie to produkt sieciowy, co oznacza, że w jego składzie znajdzie się kilka różnych usług oferowanych przez przedsiębiorstwa tworzące grupę – konsorcjum.

Marka „Royal Fly” zostanie podzielona na trzy submarki:

„Royal Fly Pro” – usługi związane z profesjonalnymi szkoleniami związanymi z uzyskiwaniem uprawnień pilotażu samolotów, zlokalizowane w Mielcu;

„Royal Fly Fun” – atrakcje opierające się na symulatorach lotniczych, zlokalizowane w starej wieży kontroli lotów Lotniska Jasionka;

„Royal Fly Engine” – usługi związane ze szkoleniami podnoszącymi kwalifikacje dla mechaników lotniczych, zlokalizowane w Mielcu.

Projekt realizowany będzie w ramach poddziałania 1.3.2 „Tworzenie sieciowych produktów przez MŚP” Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014–2020. Kwota dofinansowania wyniesie prawie 10,5 mln zł. Jest to pierwszy projekt w całości prowadzony w ramach tego poddziałania na terenie województwa podkarpackiego przez konsorcjum czterech firm: Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „Royal Star” Krzysztof Pawełek; Instytut Badań Technicznych i Transferu Innowacji Przemysłowych (IBTiTIP) Sp. z o.o.; „Cyziówka” Jan Cyzio Ośrodek Szkoleniowo Wypoczynkowy oraz F.H.U.P „Royal – Star Plus”.

– Cieszy mnie, że wśród firm, które sięgają po nasze wsparcie są również firmy z branży lotniczej – branży, która jest wizytówką Polski Wschodniej, która tak dynamicznie dziś się rozwija i od której w tak dużym stopniu zależy również rozwój branży turystycznej. Realizowana inwestycja będzie więc miała wpływ nie tylko na zwiększenie dostępności usług związanych ze szkoleniem pilotów i mechaników lotniczych, na poprawę jakości kształcenia ale i na rozwój branży turystycznej makroregionu –– powiedział podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Adam Hamryszczak, który wziął udział w uroczystości podpisania umowy.

W dzisiejszym wydarzeniu uczestniczyła również wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Data dodania artykułu: 2018-07-01
Autor artykułu: Podkarpacki UW
stat4u