SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,„Laury” w Kielcach wręczone
Nagrody „Laur Świętokrzyski 2017” wręczyli w Centrum Kongresowym Targów Kielce wojewoda Agata Wojtyszek i wicewojewoda Andrzej Bętkowski

Nagroda wojewody ma charakter honorowy i jest corocznym wyróżnieniem dla osób oraz instytucji szczególnie aktywnych w obszarach będących przedmiotem oceny. Statuetka w kategorii „Przedsiębiorstwo przyjazne środowisku” trafiła do Przedsiębiorstwa Energetyki Komunalnej w Połańcu.

Najlepszą „Gminą innowacyjną” okazały się Kielce, a „Gminą przyjazną rodzinom i seniorom” – Stąporków. Nagrodę w kategorii ”Lider dobroczynności” otrzymali ks. Jan Mikos, twórca schroniska dla bezdomnych rolników w Skoszynie oraz Roman Kęszczyk, który prowadzi Rodzinny Dom Dziecka w Starachowicach. Statuetka za „Działanie na rzecz bezpieczeństwa” trafiła do gminy Jędrzejów, zaś nagrodę za „Działanie na rzecz polskiej pamięci historycznej” otrzymał prof. Andrzej Massalski. Z kolei „Laur” w kategorii „Osiągnięcie sportowe roku” trafił do Jarosława Olecha. Wojewoda przyznała także statuetkę „Laur Specjalny”, którą dostał reżyser Konrad Łęcki za film „Wyklęty”.

- Do tegorocznej edycji nagrody wpłynęło mnóstwo zgłoszeń, w których widzę ogromne przejęcie i wielką miłość do naszej małej świętokrzyskiej ojczyzny. Wszystko, co się w nich znajduje odzwierciedla, jak ważny dla nas wszystkich jest rozwój naszego regionu i dobro wspólne jego wszystkich mieszkańców – mówiła wojewoda Agata Wojtyszek.

W uroczystości wręczenia nagród wzięli udział świętokrzyscy parlamentarzyści. Galę uświetnił koncert Anny Wyszkoni.

Data dodania artykułu: 2018-05-02
Autor artykułu: Świętokrzyski UW
stat4u