SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,„RODZINA ONLINE?” – TRZECIA CZĘŚĆ KONFERENCJI NAUKOWEJ
W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się trzecia cześć konferencji naukowej „Rodzina online? Jak odpowiedzialnie korzystać z mediów społecznościowych”. Uczestnicy rozmawiali na temat zjawiska cyberbullyingu, hejtu i e-hazardu.

Pierwsza część spotkania odbyła się w listopadzie ubiegłego roku. Dyskutowano wtedy na temat możliwości reagowania ze strony rodziców i szkoły w przypadku uzależnienia od komputera; działań policji w obszarze cyfrowego świata; ochrony wizerunku i niebezpieczeństwa jego utraty. Zaprezentowano także najnowsze wyniki badań dotyczące młodzieży wobec rzeczywistości online. 23 lutego br. podczas drugiej części konferencji skupiono się na przestrzeni Internetu jako technologii (nie)pamięci oraz na cyberbezpieczeństwie i zagrożeniach wirtualnej rzeczywistości. Część trzecia – podsumowująca cykl spotkań na temat odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych – dotyczyła problematyki cyberbullyingu, hejtu i e-hazardu. Uczestnicy mieli również okazję wysłuchać wykładu prof. dr. hab. Kazimierza Ożoga nt. „Dać rzeczy słowo. Język w multimedialnym supermarkecie świata”.

Uczestników powitał współorganizator wydarzenia, pełnomocnik wojewody podkarpackiego ds. rodzin Rafał Czurpyk, który zaznaczył, że współczesny rozwój nowych technologii mobilizuje do podejmowania wielorakich inicjatyw, które wspierają wychowawczą rolę rodziny i szkoły. Głos zabrała również podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch.

Celem spotkania pn. „Rodzina online? Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznościowych” było praktyczne wsparcie działań profilaktyczno-wychowawczych służących młodzieży, rodzinom i szkołom z terenu województwa podkarpackiego. W wydarzeniu uczestniczyli nauczyciele, katecheci, wychowawcy, pedagodzy i psycholodzy, przedstawiciele Policji, dyrektorzy szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, pracownicy poradni, przedstawiciele wydziałów edukacji, samorządowcy odpowiedzialni za profilaktykę oraz członkowie stowarzyszeń i organizacji społecznych działających na rzecz młodzieży i wychowania.

Konferencja, która odbyła się w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie została zorganizowana przez Pełnomocnika Wojewody Podkarpackiego ds. Rodzin, Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Podkarpacką Rodzinę Szkół im. Jana Pawła II, Stowarzyszenie Miłość i Odpowiedzialność, Katolickie Stowarzyszenie CIVITAS CHRISTIANA Oddział Okręgowy w Rzeszowie, Międzynarodowe Studenckie Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Rzeszowie, Międzynarodowe Centrum Dialogu „Dekalog” – Stowarzyszenie w Rzeszowie.

Data dodania artykułu: 2018-05-27
Autor artykułu: Podkarpacki UW
stat4u