SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,„Sobi”, dziękujemy! Gdynia pożegnała kapitana Arki
Kapitan, legenda, Krzysztof Sobieraj. Wieloletni zawodnik Arki Gdynia zakończył karierę. Przy okazji meczu ze Śląskiem Wrocław popularnego „Sobiego” pożegnali kibice, koledzy z drużyny i przedstawiciele władz miasta.

Mecz Arki ze Śląskiem był nie tylko zwieńczeniem sezonu piłkarskiej ekstraklasy 2017/2018, ale również ostatnim spotkaniem w karierze Krzysztofa Sobieraja. Urodzony w Kielcach zawodnik, drugi dom znalazł w Gdyni. - Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść. Odchodzę, ale nie żegnam się z tym miastem. Kibicem Arki pozostanę. Będę chodził na mecze. Mieszkam w Gdyni od kilkunastu lat. Nigdzie się stąd nie ruszam - mówi Sobieraj.

W roli kapitana „Sobi” poprowadził Arkę między innymi do zdobycia Pucharu i Superpucharu Polski. Był z drużyną, gdy dzielnie walczyła w eliminacjach Ligi Europy i ponownie wkraczała do finału Pucharu Polski. Trzykrotnie awansował z żółto-niebieskimi do ekstraklasy.

- Krzysztof Sobieraj to kultowa postać w historii Arki. Wielokrotnie udowodnił, że ma żółto-niebieskie serce i już na zawsze może czuć się jednym z nas - zapewnia prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, który wieloletniemu kapitanowi Arki wręczył pamiątkową tablicę - wcześniej znajdowała się ona w szatni arkowców. Prezydentowi towarzyszyli przewodnicząca rady miasta Joanna Zielińska oraz Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Data dodania artykułu: 2018-05-22
Autor artykułu: UM Gdyniastat4u