SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,30 lat Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego
Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wziął udział w konferencji naukowej pt. „Nowoczesne intelektualne przywództwo dla przyszłości” z okazji Jubileuszu 30-lecia Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Podczas uroczystości Wojewoda otrzymał z rąk Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Dziekana Wydziału Nauk Społecznych statuetkę Wydziału Nauk Społecznych.

Wydział Nauk Społecznych pozytywnie przyczynia się do wizerunku Wrocławia, należy do jednego z najliczniejszych oraz najpopularniejszych Wydziałów na Uniwersytecie Wrocławskim. Najbardziej społeczny Wydział na Uniwersytecie Wrocławskim obchodzi perłowy jubileusz i zbiega się to z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą. A przecież nauki społeczne to nic innego, jak nauki badające strukturę i funkcje dziejów społeczeństwa, jego kulturę, prawa i prawidłowości jego rozwoju, dlatego tak mocno akcentuje znaczenie roku 1918 i 1988 w kontekście dzisiejszego święta Wydziału – powiedział Wojewoda podczas wystąpienia.

Wojewoda pogratulował całemu środowisku akademickiemu jubileuszu, życząc dalszego, dynamicznego rozwoju i osiągania coraz lepszych wyników w rozwijaniu oferty dydaktycznej Uczelni.

Uroczystość w Oratorium Marianum uświetniły koncerty fortepianowe w wykonaniu JM Rektora UWr prof. dr. hab. Adama Jezierskiego oraz Pana Aleksego Borówki.

Data dodania artykułu: 2018-06-23
Autor artykułu: Dolnośląski UW
stat4u