SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,7 oskarżonych za przestępstwa akcyzowe na kwotę ponad 6 mln zł
Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 7 osobom. Sprawcy narazili Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego w kwocie przekraczającej 6 mln zł. Śledztwo prowadzą funkcjonariusze Karpackiego Oddziału SG, pełniący służbę w Placówce SG w Tarnowie.

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Tarnowie prowadzą śledztwo w sprawie grupy przestępczej, zajmującej się niezgodnym z przepisami wprowadzaniem do obrotu wyrobów akcyzowych. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Krakowie.

Sprawcy działali m.in. na terenie województwa małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Ich działalność polegała na niezgodnym z prawem wprowadzaniu na rynek papierosów, krajanki tytoniowej oraz suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy. Śledztwo zostało wszczęte przez funkcjonariuszy SG w lipcu 2013 roku, a w grudniu 2016 roku Prokurator Prokuratury Okręgowej w Krakowie skierował do Sądu Okręgowego w Krakowie akt oskarżenia przeciwko części osób w toczącym się śledztwie.

Na obecnym etapie 7 osób zostało oskarżonych m.in. o uchylanie się od płacenia podatków od wprowadzenia do obrotu wyrobów akcyzowych. Zatrzymani narazili skarb państwa na straty w wysokości 6 500 000 zł. Planowane są kolejne zatrzymania. Wobec pozostałych podejrzanych prowadzone są dalsze czynności.

Data dodania artykułu: 2017-01-12
Autor artykułu: mswia.gov.pl
stat4u