SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,AZS Uniwersytet Gdański trzeci w Polsce
AZS Uniwersytet Gdański jest na III miejscu wśród uniwersytetów w Polsce w Akademickich Mistrzostw Polski 2016/2017. W punktacji generalnej zawodniczki i zawodnicy AZS UG zdobyli 35 najlepszych wyników (punktów) w poszczególnych dyscyplinach, w których dana uczelnia została sklasyfikowana. W klasyfikacji generalnej wszystkich uczelni Uniwersytet Gdański zajął wysokie 11. miejsce tracąc do pierwszej dziesiątki jedynie 3,5 punktu.

– Trzecie miejsce w klasyfikacji uniwersytetów dla Uniwersytetu Gdańskiego uważam za sukces. W wielu dyscyplinach mieliśmy zmianę warty – doświadczonych zawodników zastąpili młodzi, którzy na Akademickich Mistrzostwach Polski zbierali pierwsze szlify, które z pewnością zaprocentują w przyszłości. Cóż taka jest specyfika sportu akademickiego – czasem żal , że wybitni sportowcy kończą studia i nie będą już bronić naszych barw. W życiu czekają ich kolejne wyzwania. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zdobycia zaszczytnego trzeciego miejsca w Polsce – Wszystkim reprezentującym AZS UG Zawodniczkom i Zawodnikom, Trenerom, Władzom Uczelni i Sponsorom – powiedział Piotr Walczak, Prezes AZS Uniwersytetu Gdańskiego.

– Obronione miejsce na podium w klasyfikacji Uniwersytetów to zasługa wieloletniej bardzo dobrej współpracy na linii AZS – Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. Bardzo nas cieszy, że władze Uczelni dostrzegają tą symbiozę oraz wspierają realizowanie sportowych pasji przez naszych studentów. Wiemy, że dobrze zorganizowane sekcje sportowe są jednym z atutów jakie przekonują kolejnych maturzystów do wstępowania w szeregi braci studenckiej UG. Na ostateczny sukces pracuje ponad 20 trenerów i kilkuset studentów, to im należą się największe słowa uznania – dodał Tomasz Aftański, Z-ca Dyrektora SWFiS ds. Sportowych.

Podium w klasyfikacji uniwersytetów:

1. Uniwersytet Warszawski

2. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

3. Uniwersytet Gdański

Najlepsze wyniki w klasyfikacji drużynowej osiągnęły sekcje (kolejność alfabetyczna):

1. Biegi Przełajowe - brązowy medal, trener: mgr Andrzej Cieplik

2. Futsal Mężczyzn – srebrny medal, trener: mgr Mariusz Kinda

3. Kolarstwo Górskie – brązowy medal, trener: mgr Andrzej Cieplik

4. Koszykówka Kobiet – srebrny medal, trener: mgr Włodzimierz Augustynowicz

5. Lekkoatletyka Kobiet – brązowy medal, trener: mgr Andrzej Cieplik

6. Piłka Ręczna Kobiet – srebrny medal, trener: dr Jan Patok

7. Piłka Siatkowa Mężczyzn – złoty medal, trener: mgr Edward Pawlun

8. Siatkówka Plażowa Kobiet srebrny medal, trener: mgr Jolanta Malach

9. Żeglarstwo – srebrny medal, trener: dr Jan Patok

Data dodania artykułu: 2017-06-30
Autor artykułu: mat. prasowe UG
stat4u