SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Adepci medycyny rozpoczęli kolejny rok akademicki
W gmachu Państwowej Wyższej Medycznej Szkole Zawodowej rozpoczął się kolejny rok akademicki. W 2016 roku naukę rozpoczęło 1350 studentów, z tego 622 studentów I roku. W roku ubiegłym na Uczelni tej studiowało łącznie 1200 żaków. - Ich przyrost udowadnia, że utrzymywanie wysokiego poziomu kształcenia i otwartość na nowe kierunki przynosi efekty – powiedziałem dr. Tomasz Halski, rektor PWMSZ.

Uroczystą inaugurację swoją obecnością uświetnili między innymi: wicewojewoda opolski Violetta Porowska, prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski oraz przewodniczący Rady Miasta Opola Marcin Ociepa.

Podczas mowy powitalnej rektor Halski chwalił aktywność swoich studentów, którzy co roku zdobywają stypendia z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, co jest ogromną nobilitacją gdyż liczba stypendiów do zdobycia oscyluje w granicach 1000.

- Wybierając tę uczelnię, dokonaliście także innego wyboru - drogi pełnej wyzwań i poświęceń, która wymaga od Was najwyższego wymiaru człowieczeństwa. Wierzę, że przyniesie Wam ona wiele radości i satysfakcji – mówiła podczas inauguracji Violetta Porowska, wicewojewoda opolski.

Data dodania artykułu: 2016-10-20
Autor artykułu: Opolski UW
stat4u