SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Akcja „SPEŁNIAMY MARZENIA”
Dzień 20 grudnia 2016 roku był wyjątkowy dla Dzieci z Domu Dziecka w Komornikach im. Św. Urszuli Ledóchwskiej. A wszystko za sprawą Barbary Gruszki - mieszkanki Wieruszowa, urodzonej w Kępnie, autorki książki „Jak w 7 Krokach Odkryć Prawdy Życiowe i Zrozumieć Sens Życia”. To ona w październiku zawożąc odzież i zabawki do domu dziecka poprosiła dzieci o napisanie listów ze swoimi marzeniami.

Dzieci już na początku listopada takie listy przesłały, a następnie organizatorka rozpowszechniła akcję na swoim profilu na facebooku. Nie było łatwo, bo prezenty były marzeniami, a marzenia to najczęściej rzeczy z wysokiej półki. Jednak w ciągu 1,5 miesiąca udało się zebrać przynajmniej po jednej rzeczy z każdego listu. W akcje włączyli się ludzie z całej Polski. Zatem dzieci otrzymały markowe buty, markowe korki do gry w piłkę, słuchawki nauszne, perfumy, kosmetyki, łańcuszki celebrytki, auta zdalnie sterowane, hulajnogę, lalki z Krainy lodu, a dziewczyna, która spodziewa się dziecka prosiła tylko o ubranka dla maleństwa, a otrzymała całą wyprawkę począwszy od wózka, łóżeczka, nosidełka, becików, fotelika, ubranek, zabawek.

Następnie 20 grudnia po uroczystej kolacji dotarł Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Zaczął się magiczny wieczór – dzieci musiały wykonać jakieś zadanie by otrzymać prezent – czy to zaśpiewanie kolędy, czy jakieś zadanie matematyczne, a nawet była sprawdzana wiedza z 10 przykazań Bożych. Na szczęście każdy ten test przeszedł i otrzymał upragniony prezent. Radość malująca się na twarzach dzieci – bezcenna. Na koniec organizatorka akcji otrzymała podziękowanie od Pani Dyrektor Katarzyny Olejnik.

„Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji „Spełniamy marzenia’ dzieci z Domu Dziecka w Komornikach, bo gdyby nie darczyńcy, z pewnością nie udało by się tego zorganizować w takiej formie. Stąd wyrazy wdzięczności dla M. Schlappa, M. Banaś, A. Górecka, Z. Gurdak, P. Stach, M. Noculak, M. Stankowiak, M. Tomalik, A. Bobryk, D. Strabel, K. Krysińska, K. Michalak, N. Danuszewska, W. Płuska, A. Surek, K. Bednarek, J. Forysiak, A. Staszak, W. Paciorek, P. Zjawiona, E. Nędzyńska, M. Gnitecka, A. Wrześniewska, L. Górecka, B. Leśniarek, A. Wiśniewska, A. Świegot, B. Henczyca. Razem zrobiliśmy coś wielkiego, na nowo zapaliliśmy iskierkę nadziei i wiary w lepszy świat w tych małych serduszkach” powiedziała Barbara Gruszka

Gdyby ktoś chciał zobaczyć relacje z akcji „ Spełniamy marzenia” wystarczy wejść na kanał YouTube i wpisać Dom Dziecka w Komornikach.

Data dodania artykułu: 2016-12-26
Autor artykułu: mat. prasowe
stat4u