SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Akcja Twój Dar Serca dla Hospicjum
Jest zupełnie jasne, że w sytuacjach, w których zwłaszcza młodzi ludzie i małe dzieci, ale w ogóle wszyscy chorują na choroby bardzo poważne, a często śmiertelne, wymaga to często pomocy oraz wrażliwości serca nas wszystkich – powiedział wojewoda lubelski Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej promującej X edycję akcji lubelskiego hospicjum Małego Księcia „Twój Dar Serca dla Hospicjum”.

W konferencji udział wzięli także o. Filip Buczyński, prezes Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia; Elżbieta Nawrot, dyrektor Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie; Ryszard Golec, lubelski wicekurator oświaty; Krzysztof Dudziński, dyrektor Biura Poselskiego prof. Mirosława Piotrowskiego, posła do PE; Agata Łaguna, organizator akcji oraz Mirosław Jarosińki, przedstawiciel Urzędu Miasta Lublin.

Akcja polega na organizowaniu w szkołach wydarzeń artystycznych, kulturalnych i kiermaszów, z których dochód przekazywany jest dla nieuleczalnie chorych dzieci – podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. C,elem akcji jest edukacja najmłodszych, uwrażliwianie ich na potrzeby drugiego człowieka oraz nauka współpracy na rzecz pozytywnych zmian, które można wprowadzać w najbliższym otoczeniu. Liderem organizacyjnym akcji jest Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie.

- Zawsze mamy obowiązek aby rozbudzać wrażliwość serc, zwłaszcza młodych ludzi, bo od tego zależy przyszłość i sposób funkcjonowania całego społeczeństwa. Jestem bardzo wdzięczny ojcu prezesowi Filipowi Buczyńskiemu za całokształt pracy, którą wykonuje, ale także za ten element dzisiejszy, czyli za kolejny etap akcji Twój Dar Serca dla Hospicjum. Dziękuję wszystkim współorganizatorom i zachęcam wszystkie szkoły, dyrektorów, nauczycieli wychowawców i rodziców do tego, aby przekonali swoje dzieci, że należy przede wszystkim ze względów moralnych wziąć udział w tej szlachetnej akcji – mówił podczas konferencji wojewoda Czarnek. Zwrócił on także uwagę na uwarunkowania kulturowe, które wypierają ze świadomości młodego człowieka kwestie związane z cierpieniem i śmiercią. Podkreślił, że ta akcja uwrażliwia dzieci i młodzież na nieodłączną sferę ludzkiego życia, jaką jest właśnie cierpienie i śmierć.

Sztab organizacyjny akcji znajduje się w Gimnazjum i Liceum im. Kazimierza Wielkiego przy Alejach Racławickich 17 w Lublinie. Aby zgłosić szkołę do akcji należy wypełnić formularz (wypełniamy na miejscu, w sztabie akcji), przyjechać do Lublina i pobrać materiały do akcji – puszkę, plakaty, film edukacyjny (wydawanie materiałów odbywać się będzie do 2 marca 2018 roku).

Ważne terminy:

26 lutego – 2 marca – wydawanie puszek i materiałów reklamowych w godzinach 8:00 – 16:00 (Al. Racławickie 17 - budynek szkoły (kamienica na rogu Al. Racławickich i ul. Głowackiego) 26 lutego – 27 kwietnia – zbiórka pieniędzy w szkołach do 18 maja - wpłacanie pieniędzy ze zbiórki na konto Hospicjum im. Małego Księcia; czerwiec 2018 - koncert podsumowujący Akcję (dokładna data zostanie podana później)

Data dodania artykułu: 2018-02-23
Autor artykułu: Lubelski UW
stat4u