SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Atos dołącza do ścisłego grona liderów IT w Polsce
Atos, międzynarodowy lider usług cyfrowych, ogłosił nową strategię funkcjonowania na polskim rynku. Dzięki globalnemu przejęciu przez Atos Grupy Bull (której częścią jest także AMG.net) na początku 2015 roku, formalnie powstała nowa organizacja i jeden z głównych liderów na rynku technologii informacyjnych w naszym kraju. Nowy Atos, po połączeniu sił zBull i AMG.net, zatrudnia dziś w Polsce blisko 4000 osób.
Krzysztof Łukaszuk, Prezes Zarządu AMG.net, a teraz również CEO i Country Manager Atos w Polsce powiedział: Strategia nowego podmiotu skupi się przede wszystkim na dostarczaniu aplikacji kluczowych dla rozwoju biznesu naszych Klientów, wraz z partnerami takimi jak Microsoft, SAP, Oracle oraz marką Bull. Rozwiązania Atos obecne są wnajważniejszych sektorach rynku: telekomunikacyjnym, finansowym, energetycznym, publicznym czy produkcyjno-handlowym. Dzięki szerokiej wiedzy i znajomości każdego z tych sektorów, zasad jego działania oraz procesów biznesowych wnim występujących, jesteśmy wstanie dostarczyć innowacyjne rozwiązania IT i spełnić wszystkie postawione przed nami wymagania.

Od stycznia 2015 r. spółki rozpoczęły funkcjonowanie pod wspólną nazwą –Atos. Pierwsza połowa roku poświęcona jest głównie fuzji formalnej i operacyjnej. Połączenie Atos iAMG.net daje możliwość pełnego wykorzystania wiedzy AMG.net i dostarczania kompleksowych biznesowych rozwiązań IT pod szyldem Atos, podczas gdy wszystkie procesy związane z obsługą klientów globalnych są w dalszym ciągu dostarczane z centrów Global Delivery w Bydgoszczy i Wrocławiu. Dariusz Baran, CEO i Country Manager Global Delivery Center Atos w Polsce, powiedział: Cieszymy się, że możemy wzmocnić swoją pozycję w Polsce, dzięki doświadczeniu i ogromnej wiedzy specjalistów z AMG.net. Jako jedna marka możemy z dużo większą swobodą zaspokoić potrzeby klientów zarówno lokalnych, jak i zagranicznych -jednocześnie w dalszym ciągu spełniając najwyższe standardy atrakcyjnego miejsca pracy. To wyjątkowa okazja do wykorzystania nowych obszarów działalności, uzyskanych dzięki utworzeniu nowej, jeszcze większej organizacji w Polsce. Polski oddział firmy oferuje integrację systemów IT, usługi zarządzania infrastrukturą informatyczną, outsourcing i consulting już od 1997 roku. Po połączeniu z Grupą Bull w2015roku, pod wspólną marką Atos funkcjonują dwie jednostki biznesowe: spółka odpowiedzialna za działania na rynku polskim(będąc jednocześnie kontynuatorem działań firmy AMG.net, zbudowanym na jej podstawie) oraz spółka odpowiedzialna za usługi. Global Delivery, jako część dużej struktury Global Delivery Centers tj.obsługujących klientów Atos w ramach kontraktów globalnych. GDC jest zlokalizowane i zarządzane w biurach w Bydgoszczy i Wrocławiu. Obecnie w obydwu jednostkach biznesowych zatrudnionych jest blisko 4000pracowników, pracujących w siedzibach firmy w Bydgoszczy, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi i Toruniu.

O Atos
Atos SE (Societas Europaea) to międzynarodowy lider w branży usług informatycznych, osiągający roczne przychody na poziomie 10 mld EUR i zatrudniający 86 000 pracowników w 66 krajach.

Data dodania artykułu: 2015-05-05
Autor artykułu: źródło-www.bydgoszcz.pl
stat4u