SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Będą promować nowoczesny patriotyzm
Akademicki Klub Obywatelski im. Lecha Kaczyńskiego zrzesza nauczycieli akademickich Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Podobne kluby działają w środowiskach akademickich: Poznania, Warszawy, Łodzi, Gdańska, Katowic i Krakowa. W poniedziałek, 22 stycznia, z jego członkami spotkał się wojewoda Artur Chojecki.

Klub powstał już rok temu, ale zawiesił działalność, ponieważ założyciel, profesor Selim Chazbijewicz, został powołany do służby dyplomatycznej. Nowym przewodniczącym została profesor Małgorzata Suświłło, która zapowiada wiele działań związanych z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademicy chcą zorganizować seminaria, konferencje i spotkania. Podejmowane będą także wspólne inicjatywy z filharmonią i szkołami.

Z założenia działają na rzecz kształtowania i propagowania postaw obywatelskich i patriotycznych. Teraz chcą włączyć się w organizację obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Akademicki Klub Obywatelski im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Olsztynie przedstawił wojewodzie swoje plany na najbliższy rok.

Wojewoda Artur Chojecki podkreślił, że włączenie się środowisk naukowych w życie regionu jest bardzo cenne – szczególnie w kontekście roku obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Data dodania artykułu: 2018-01-25
Autor artykułu: Warmińsko-Mazurski UW
stat4u