SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Barbórka w KWK „Murcki - Staszic”
Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wziął dzisiaj udział w uroczystości barbórkowej Kopalni Węgla Kamiennego „Murcki - Staszic”, która odbyła się w Miejskim Domu Kultury na Giszowcu w Katowicach.

Niewielu spoza naszego województwa, nawet spoza aglomeracji, wie, jak ciężka to jest praca, jaki ciężki to jest trud. […] Od wieków nasz region szczyci się etosem pracy polskiego górnika – tych, którzy w pocie czoła pracują na rzecz polskiej gospodarki, na rzecz przede wszystkim swoich najbliższych i swoich rodzin. Ja jestem przekonany, że ta gałąź polskiej gospodarki, przy ogromnym wsparciu polskiego rządu, będzie gałęzią bardzo mocno się rozwijającą. Ale żeby to się udało, to nie wystarczą same zasoby, tylko jesteście potrzebni wy – ludzie, którzy nie boją się ciężkiej pracy, którzy mają ogromne doświadczenie i którzy z pełną determinacją będą pracować na rzecz swoich najbliższych. – zwrócił się wojewoda Wieczorek podczas uroczystości do górników. Wojewoda pogratulował też i podziękował wszystkim pracującym na kopalni za ich trud oraz codzienną pracę na rzecz polskiego górnictwa.

Akademia barbórkowa była okazją do odznaczenia najbardziej zasłużonych pracowników KWK „Murcki – Staszic”. Wojewoda Wieczorek wręczył z tej okazji dwa złote i dziewięć srebrnych Medali Za Długoletnią Służbę. Sześciu górników zostało ponadto wyróżnionych odznakami Ministra Energii „Zasłużony dla górnictwa RP”.

Uroczystości barbórkowe w KWK „Murcki – Staszic” uświetnił występ orkiestry dętej, wchodzącej w skład powstałej w 1971 r. Orkiestry Symfonicznej K.H.W. S.A. KWK „Staszic”.

Data dodania artykułu: 2017-12-04
Autor artykułu: Śląski UW
stat4u