SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Biegam z Szóstką po zdrowie w Gorzowie - relacja
W piątek, 5 czerwca, w Zespole Szkół nr 6 przy ulicy Gwiaździstej odbył się I Słoneczny Bieg Uliczny „Biegam z Szóstką po zdrowie” – impreza prozdrowotna, organizowana w ramach Programu Promocji Zdrowia. Udział w biegu wzięło 300 zawodników i zawodniczek. Organizatorem wydarzenia byli Uczniowie, Rada Rodziców i Grono Pedagogiczne Szkoły. Do udziału w biegu zaproszono wszystkich chętnych, bez względu na wiek. Bieg przeprowadzony został na terenie osiedla Słonecznego ulicami: Gwiaździsta – Olimpijska – Słoneczna – Gwiaździsta. Start i meta biegu były na boisku szkolnym Zespołu Szkół nr 6.
To impreza nie tylko dla zawodowców, ale także amatorów, bowiem dystans 5 km jest do pokonania dla każdego – mówi koordynator biegu Izabela Więckowska. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby zarówno atmosfera biegu, dobra organizacja oraz specjalnie przygotowana trasa, zapewniły uczestnikom rezultaty sportowe, które spełnią ich ambicje. Wszyscy będziemy zwycięzcami, gdyż biegniemy po zdrowie :) – tak przed biegiem stwierdzili uczniowie ZS nr 6.

O godz. 10.00 uczestnicy biegu wspólnie rozgrzali się przed biegiem w rytm muzyki, by chwilę później wystartować i „Pobiec z szóstką po zdrowie”.

Każdy uczestnik biegu został nagrodzony pamiątkowym medalem. Ale to nie koniec atrakcji. Po biegu w rytm Zumby rozkołysała wszystkich instruktorka ZIN Anna Patykiewicz. W ramach imprezy przygotowano także działania informacyjno-edukacyjne, tj. porady dotyczące zdrowego stylu życia, metod rzucania palenia, układania racjonalnej diety, doboru aktywności fizycznej. Promowano także bezpłatne badania profilaktyczne, tj. cytologia, mammografia, kolonoskopia, a ratownicy medyczni zaprezentowali Pierwszą Pomoc Przedlekarską.

Organizatorzy biegu dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia imprezy, a szczególnie funkcjonariuszom z Komisariatu Policji za fachowe zabezpieczenie trasy biegu.

Mamy nadzieję, że to wydarzenie stanie się w naszej szkole tradycją.

Data dodania artykułu: 2015-06-08
Autor artykułu: Zespół Szkół nr 6 Biuro Prasowe
stat4u