SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Bolid z PB - 4. w Czechach
Studenci Wydziału Mechanicznego zakończyli rywalizację w Formula Student Czech Republic na 4 pozycji. Mimo niższego miejsca niż we Włoszech, osiągnęliśmy największą liczbę punktów (804,88) w historii naszego zespołu!

Cały czas do przodu! - cieszą studenci Politechniki Białostockiej się na profilu drużyny na Facebooku. Informują także: Zabrakło tylko 24 punktów do podium (z 1000, które można uzyskać za wszystkie konkurencje)… szkoda. Ale wracamy szczęśliwi z nagrodą za zwycięstwo w Autocross i miejscem na podium w Prezentacji Biznesowej, a przede wszystkim, że daliśmy z siebie po raz kolejny 110%!

Klasyfikacja Cerbera w poszczególnych konkurencjach wygląda następująco: Design - 10. miejsce, Cost Report - 4., Business Presentation - 3., Skid Pad - 5, Acceleration - 4., Autocross - 1. oraz Endurance - 5. W klasyfikacji generalnej studenci Politechniki Białostockiej zajęli miejsce 4.

W tym roku drużyna Cerber Motorsport wystartowała w Formule Student UK, które zakończyła na pozycji 33. i w Formula Student Italy, w której wywalczyła 2. miejsce. Przed studentami Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej start w zawodach Formula Student Hungary 2016 na torze Gyor (18 - 21 sierpnia).

Budowę bolidu CMS-03 wspierały: SKF Polska , Metal-Fach, SaMasz, , Krymar, SadKarting, ChM, Promotech, BibusMenos, Ecumaster, Metal-Max, Apex, MA Performance, Jazon, Masterpress, Arefiew Top Auto, SMP Poland, Air Liquide, Festo, Adampol, Liqui Moly, SymKom, Hitako, PlusBus, Honda Multi Auto.

Wyjazdy na zawody dofinansowane zostały z budżetu Prezydenta Miasta Białegostoku w ramach umowy o współpracy dotyczącej promocji miasta.Więcej informacji o projekcie: www.cerbermotorsport.pb.edu.pl www.facebook.com/CerberMotorsport

Data dodania artykułu: 2016-08-08
Autor artykułu: mat. prasowe PB
stat4u