SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Brzeg, Prudnik i Strzelce Opolskie dostaną pieniądze na obwodnice
Sejm RP przyjął poprawki do ustawy budżetowej dzięki, którym zapewnione zostaną środki przeznaczone na rozpoczęcie prac nad budową obwodnic Brzegu, Prudnika i Strzelec Opolskich. W Prudniku zostanie przygotowana dokumentacja projektowa obwodnicy wschodniej w Strzelcach zostanie stworzone studium wykonalności dla obwodnicy, a w Brzegu studium obwodnicy i mostu.

Wspólnie z Wojewodą Opolskim, również tutaj z Panem Maciejem Stefańskim wspólnie zabiegaliśmy o to aby wprowadzić te trzy obwodnice do Narodowego Programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad - mówiła poseł Katarzyna Czochara podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

- Mamy kolejne trzy obwodnice, które za niedługo zaczną być realizowane (...) Szacunkowa wartość tych inwestycji to około 700 mln zł. W najbliższych kilku latach województwo opolskie będzie wielkim placem budowy, jeśli chodzi o obwodnice - mówił Adrian Czubak.

- Dzisiaj zawdzięczmy obwodnice i przeprawę dwóm osobom, Szefowej Regionu Prawa i Sprawiedliwości pani poseł Katarzynie Czocharze i panu wojewodzie Adrianowi Czubakowi - mówił Maciej Stefański.

Data dodania artykułu: 2018-01-21
Autor artykułu: Opolski UW
stat4u