SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Budowa drogi Via Baltica – konferencja w Łomży
Powstanie 91 km trasy ekspresowej S61 na odcinku od Ostrowi Mazowieckiej do Szczuczyna. Premier Beata Szydło oraz Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk poinformowali o podpisaniu umowy na realizację inwestycji. W konferencji udział wziął także Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz.

Podpisana przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa umowa pozwala skierować do realizacji ostatni odcinek drogi ekspresowej S61 z Ostrowi Mazowieckiej do Szczuczyna, wraz z obwodnicą Łomży. Oznacza to, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad może przystąpić do ogłoszenia przetargów i wyłonienia wykonawców.

Podczas konferencji omówiono także stan realizacji Via Baltica w województwie mazowieckim. Obecnie w budowie są odcinki Radziejowice – Wolica, Marki – Radzymin, Wyszków – Ostrów Mazowiecka, Ostrów Mazowiecka – granica województwa podlaskiego.

Via Baltica biegnie przez Warszawę, Białystok, Rygę oraz Helsinki i jest fragmentem międzynarodowej drogi łączącej Europę Środkową z Finlandią.

Data dodania artykułu: 2016-10-25
Autor artykułu: Mazowiecki UW
stat4u