SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Budują siatkarską arenę
Dwa tygodnie zostały do rozpoczęcia Grand Slamu w Olsztynie. Właśnie powstaje największy stadion turnieju. W trwającym sezonie World Touru w siatkówce plażowej zaplanowano cztery turnieje Wielkiego Szlema, czyli najbardziej prestiżowych zmagań. Jedne z rozgrywek będzie gościć Olsztyn. Za nami już te w Rio de Janeiro i w Moskwie, a poza stolicą Warmii i Mazur Grand Slam odbędzie się jeszcze w amerykańskim Long Beach.

Ostatnia prosta przed olsztyńskim turniejem to m.in. przygotowanie odpowiedniej infrastruktury. W poniedziałek (30 maja) rozpoczęła się budowa głównego stadionu, który będzie areną zmagań najlepszych par świata w siatkówce plażowej.

Podobnie jak przed rokiem kort będzie zlokalizowany przy kąpielisku nr 3, czyli za hotelem Omega. Trybuny pomieszczą 4,2 tys. widzów, a to oznacza, że będzie o ok. 200 miejsc więcej, niż ostatnio. Wstęp w znacznej części będzie bezpłatny. Przygotowanych jest jednocześnie ok. tysiąca płatnych rezerwacji na finałowe trzy dni - karnet kosztuje 120 złotych, jeden dzień to koszt 50 złotych.

W związku z rozpoczętymi pracami wyłączone zostały z użytku boiska zlokalizowane w pobliżu kąpieliska. W kolejnych dniach powstawać będą następne boiska oraz trybuny. Korty numer 4 i 5 z widownią na 200 osób umiejscowione zostaną przy głównej arenie, natomiast 2 i 3, które obserwować będzie mogło z siedzisk 700 widzów zaplanowano przy lesie koło kąpieliska nr 2.

Do CRS Ukiel najłatwiej dostać się pieszo, rowerem albo komunikacją miejską. Do ul. Bałtyckiej będzie można dojechać autobusami nr 101, 106, 111 i 127, natomiast wzdłuż Sielskiej będą kursować 107 i 113. Poza tym w wakacje uruchomiona zostanie linia nr 307. W pobliże będzie można dojechać także autem, jednak zachęcamy do korzystania z alternatywnych środków transportu.

Grand Slam w Olsztynie potrwa od 14 do 19 czerwca. Przyjadą czołowe pary światowego rankingu. Nie zabraknie też reprezentantów Polski, którzy już zapewnili sobie udział w sierpniowych Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Data dodania artykułu: 2016-05-31
Autor artykułu: UM Olsztyn
stat4u