SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Burzliwy przebieg marszu LGBT w Gdańsku
W sobotę 27 maja 2017 r. ulicami Gdańska przeszedł o wiele mniej liczny niż przed rokiem pochód zwolenników środowisk homoseksualnych. Mniej było też ekscesów ale to dlatego ,że Policja zablokowała legalny marsz na czele którego szła radna miasta Gdańsk, Anna Kołakowska./Galeria zdjęć i film/

Marsz wyruszył z pod siedziby gdańskiego IPN-u i miał spokojny przebieg. Porządku pilnowało kilkuset policjantów i to oni zmienili w ostatniej chwili przebieg trasy marszu nie dopuszczając do konfrontacji z grupami Narodowców i przeciwników LGBT. Nie pomogły tutaj protesty min. radnej Anny Kołakowskiej gdyż policjanci nie ustąpili przed żądaniem przepuszczenia legalnej manifestacji.

Obecny był też senator Prawa i Sprawiedliwości Waldemar Bonkowski który przed marszem ostro wypowiadał się na temat osób homoseksualnych /posłuchaj nagrania/ Anna Kołakowska z kolei powiedziała nam, że "nie możemy godzić się na to żeby homoseksualiści propagowali dewiacje seksualne na ulicach"

Podczas przemarszu ulicami miasta Policja zatrzymała kilka osób za błahe przewinienia i wydaje się ,że była to nadgorliwość ze strony funkcjonariuszy gdyż przeciwnicy marszu nie byli agresywni. Były z kolei utarczki słowne i walka na transparenty ale to nic zdrożnego.

Na zakończenie grupa Anny Kołakowskiej żegnała uczestników marszu LGBT transparentem z napisem "Nie ma wstępu pederasta do centrum naszego miasta" ale i tak policjanci stali obok i ich pilnowali mimo iż marsz się już praktycznie zakończył.

Data dodania artykułu: 2017-05-28
Autor artykułu: Andrzej Ficek
stat4u