SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Bydgoski Boruta-Zachem SA inwestuje w zdolną młodzież
Bydgoska spółka realizuje program wsparcia szkolnictwa zawodowego. Boruta-Zachem SA współpracuje z Zespołem Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy przy dostosowaniu kierunków i zakresu nauczania do wymogów rynku pracy.
Spółka wspiera finansowo szkołę i uczniów oraz gwarantuje zatrudnienie dwóm najzdolniejszym absolwentom. Boruta-Zachem SA podpisała z ZSM nr 1 w Bydgoszczy bezterminową umowę na wsparcie merytoryczne w obszarze rozwoju i doradztwa zawodowego. W siedzibie Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 odbyło się uroczyste przekazanie funduszy dla szkoły oraz stypendiów dla najzdolniejszych uczniów.

W ramach współpracy spółka zorganizuje dla uczniów i nauczycieli wizyty studyjne w zakładach pracy (kraj i zagranica) celem prezentacji współczesnych linii technologicznych i produkcyjnych. Boruta-Zachem będzie również przeprowadzać na terenie spółki zajęcia praktyczne dot. procesów technicznych i technologicznych, umożliwi przeprowadzanie egzaminów praktycznych w fabryce, przeprowadzi staże zawodowe i praktyczne oraz sfinansuje dwa kursy/szkolenia zawodowe dla nauczycieli rocznie.

Klasa patronacka otrzymuje dofinansowanie na wyposażenie w wysokości 2 tys. zł na semestr zaś dwóch najzdolniejszych uczniów stypendium w wysokości 100 zł miesięcznie.

Data dodania artykułu: 2014-07-15
Autor artykułu: źródło-www.bydgoszcz.pl
stat4u