SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Cerber Motorsport na zawodach Formula Student Hungary
To już czwarty w tym roku konkurs Formuła Student, w którym startują studenci Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej. Tym razem drużyna Cerber Motorsport walczy na węgierskim torze w Gyor. Zawody trwają od 18 do 21 sierpnia.

24-osobowy zespół studentów wraz z opiekunem dr. inż. Andrzejem Borawskim w dobrych humorach rozpoczyna Formula Student Hungary 2016. Dojechaliśmy wczoraj, w piątek wszystkie konkurencje statyczne i practic area - mówi Ewelina Moczulska z zespołu Cerber Motorsport. W sobotę 20 sierpnia konkurencje dynamiczne: Skid Pad (jazda po "ósemce"), Acceleration (test przyspieszenia) i Autocross (przejazd wyznaczonej przez organizatorów trasy na czas). W niedzielę 21 sierpnia zaplanowano Endurance (wyścig wytrzymałościowy).

Na pytanie, czego życzyć drużynie, Ewelina odpowiada: Jak najlepszych czasów!

Trzymamy kciuki za naszych studentów i życzymy im co najmniej powtórzenia sukcesów z Włoch i Czech (drugie i czwarte miejsce).

Budowę bolidu CMS-03 wspierały: SKF Polska, Metal-Fach, SaMasz, Krymar, SadKarting, ChM, Promotech, BibusMenos, Ecumaster, Metal-Max, Apex, MA Performance, Jazon, Masterpress, Arefiew Top Auto, SMP Poland, Air Liquide, Festo, Adampol, Liqui Moly, SymKom, Hitako, PlusBus, Honda Multi Auto.

Wyjazdy na zawody zostały dofinansowane z budżetu Prezydenta Miasta Białegostoku w ramach umowy o współpracy dotyczącej promocji miasta.

Data dodania artykułu: 2016-08-19
Autor artykułu: mat. prasowe PB
stat4u