SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Chcemy upamiętnić osoby, które pracowały w KPRM i przyczyniły się do budowy silnego państwa
Dzisiaj chcemy w szczególny sposób upamiętnić te osoby, które pracowały w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i które w szczególny sposób przyczyniły się do budowy silnego państwa – powiedział premier podczas uroczystość odsłonięcia tablic w hołdzie członkom Rady Ministrów i pracownikom Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Spotykamy się, żeby oddać hołd wszystkim osobom, które zginęły pod Smoleńskiem, w misji na którą udali się razem z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Były to osoby z różnych stron sceny politycznej, osoby duchowne, artyści, zajmujące się różnymi dziedzinami życia. Łączył ich wszystkich jeden cel: wzmocnić prawdę o Katyniu, która jest fundamentem wolnej Rzeczypospolitej. W tej misji oni oddali życie – mówił szef rządu do zaproszonych przedstawicieli rodzin Ofiar, członków Rady Ministrów oraz pozostałych gości.

Lech Kaczyński mówił, że będzie robił wszystko, by demokracja w Polsce była jak najsilniejsza, żeby państwo było silne i uczciwe – podkreślił szef rządu. Premier Mateusz Morawiecki oświadczył, iż głęboko wierzy w to, iż wszystkie osoby, które zostały upamiętnione na odsłoniętych dziś w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów tablicach walczyły o powyższe cele.

Cześć Waszej pamięci – zakończył premier.

Premier Mateusz Morawiecki, prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz przedstawiciele rodzin Ofiar odsłonili dwie tablice pamiątkowe poświęcone członkom Rady Ministrów i pracownikom KPRM, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r.:

Katarzynie Doraczyńskiej,

Grażynie Gęsickiej,

Przemysławowi Gosiewskiemu,

Mariuszowi Handzlikowi,

Izabeli Jarudze-Nowackiej,

Władysławowi Stasiakowi,

Aleksandrowi Szczygło,

Jerzemu Szmajdzińskiemu,

Zbigniewowi Wassermanowi,

Pawłowi Wypychowi.

Data dodania artykułu: 2018-04-11
Autor artykułu: premier.gov.pl
stat4u