SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,











Dni św. Patryka w Poznaniu 14-17 marca
Już po raz 11 Fundacja Kultury Irlandzkiej organizuje w Poznaniu "Dni św. Patryka". To tradycyjne już celebrowanie irlandzkiej kultury ma na celu przybliżeniu mieszkańcom Poznania i Wielkopolski fascynującej kultury i historii Zielonej Wyspy. Dni św. Patryka odbędą się w tym roku w dniach od 14-17 marca.
Jak informują organizatorzy oficjalne rozpoczęcie "Dni św. Patryka 2014" odbędzie się 14 marca o godz. 18:00 wernisażem wystawy "Irish Defence Forces - armia szmaragdowej wyspy". To unikatowe wydarzenie prezentujące historię irlandzkiej armii odbędzie się w Wielkopolskim Muzeum Wojskowym w obecności Ambasadora Irlandii H.E. Eugene Hutchinsona i Konsula Honorowego Irlandii w Poznaniu pana Mateusza Morawieckiego. Część mundurów została udostępniona specjalnie na potrzeby tej wystawy przez Irish Defence Forces.

Wyjątkowym wydarzeniem będzie także "Szmaragdowe ceili czyli wielka irlandzka potańcówka z okazji Dnia św. Patryka", do tańca przygrywać będą irlandzcy muzycy Cormac Dempsey i Cian Loughaire. Wielka taneczna zabawa w irlandzkim stylu odbędzie się w niedzielę 16 marca od godz. 17:30 w Domu Tramwajarza. W sobotę 15 marca odbędą się już tradycyjnie otwarte warsztaty tańca irlandzkiego w IV Liceum Ogólnokształcącym.

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci: w sobotę 15 marca opowiemy bajki w Fili dziecięcej Biblioteki Raczyńskich, w niedzielę odbędą się specjalne warsztaty tańca irlandzkiego dla dzieci, pokaz filmu "Sekret Księgi z Kells" oraz zajęcia plastyczne w Muzeum Archeologicznym.

Po raz kolejny ciekawe filmy będzie można zobaczyć w ramach Festiwalu Filmu Irlandzkiego w Kinie Charlie Monroe Kino Malta (od 14-17 marca).

Nie zbraknie muzyki w wykonaniu Irlandczyków i Polaków, Pub Tanner's już po raz kolejny będzie rozbrzmiewać skoczną muzyką irlandzką.

W sam Dzień św. Patryka zapraszamy do naszej siedziby na dzień otwarty szykujemy zielone atrakcje dla najmłodszych, a starszych zapraszamy na irlandzką herbatę i słodkie scony.

Organizatorem wydarzeń, których patronem jest Ambasador Irlandii oraz Konsul Honorowy Irlandii w Poznaniu, jest Fundacja Kultury Irlandzkiej.

Data dodania artykułu: 2014-03-10
Autor artykułu: źródło - UM Poznań
























stat4u