SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Dni Młodzieży w Kielcach
Ponad 1700 gości z 28 krajów odwiedzi diecezję kielecką w ramach Dni Młodzieży w diecezjach, które poprzedzają Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Konferencja prasowa poświęcona temu wydarzeniu odbyła się dziś (18 lipca) w siedzibie Kieleckiej Kurii. Wczoraj jako pierwsza do parafii w Kostomłotach przybyła grupa 14 osób z Mozambiku. Do Bielin dotarła już grupa z Meksyku, a w Łopusznie oczekiwani są pielgrzymi z Kenii. Warto podkreślić, że wszyscy goście z zagranicy będą mieszkali u rodzin z parafii. Dni Młodzieży w diecezji odbędą się od 19 do 25 lipca. Całe wydarzenie ma charakter integracyjny i duchowy.

W programie Dni Młodzieży w Diecezji Kieleckiej jest m.in. spotkanie wszystkich uczestników 21 lipca w Wiślicy oraz 23 lipca w Kielcach, gdzie na stadionie Kolporter Arena zostanie odprawiona msza święta. 24 lipca w amfiteatrze na kieleckiej Kadzielni odbędzie się wyjątkowy koncert "Alleluja czyli Happy Day". Na widowni zasiądą widzowie z całego świata, których będą gościć mieszkańcy naszego regionu. Organizatorem koncertu jest Urząd Miasta Kielce oraz Dom Środowisk Twórczych. Centralne uroczystości Światowych Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie w dniach 25-31 lipca.

Data dodania artykułu: 2016-07-19
Autor artykułu: www.um.kielce.pl
stat4u