SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Drużyna badmintonistów Uniwersytetu Opolskiego ponownie gromi swoich rywali w półfinałach Akademickich Mistrzostw Polski w Badmintonie
Reprezentacja UO zdecydowanie wygrała południowy półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w Badmintonie rozegrany w dniach 11-13.03.2016 r. na hali BOSiR w Bieruniu. W całym turnieju opolanie wygrali aż 33 pojedynki, przegrywając po bardzo zaciętym pojedynku tylko jeden

Tak imponujący bilans zdarza się rzadko, ale nic w tym dziwnego. W zespole UO prowadzonym przez trenera Henryka Hołodnika od kilku lat występują czołowi reprezentanci Polski.

Drużyna na tym etapie rozgrywek wystąpiła w składzie:
· Katarzyna Macedońska
· Kinga Haracz
· Marta Wójcik
· Mateusz Dubowski
· Mateusz Szydłowski
· Dominik Stebnicki
· Dariusz Sobków -kapitan

Z uwagi na start w Międzynarodowych Mistrzostwach Portugalii nieobecnymi na tym etapie zawodnikami drużyny UO byli: Aneta Wojtkowska, Paweł Pietryja i Miłosz Bochat.

Każdy mecz składał się z dwóch pojedynków singlowych kobiet i mężczyzn, dwóch debli oraz miksta. Drużyna UO w grupie pokonała Uniwersytet Ekonomiczny z Krakowa, Uniwersytet Ekonomiczny z Wrocławia i Politechnikę z Lublina po 7:0 dzięki czemu pewnie triumfowała w grupie D.

W fazie pucharowej odprawiła kolejno wynikiem 4:0 Katolicki Uniwersytet z Lublina, w półfinale 4:1 Akademię Wychowania Fizycznego z Wrocławia i w finale 4:0 Politechnikę z Wrocławia.

Finał AMP odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia w Krakowie.

Dodajmy, że drużyna UO jest obrońcą złotego medalu.

Data dodania artykułu: 2016-03-15
Autor artykułu: mat. prasowe UO
stat4u