SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Dyplomaci przy kawie o biznesie
Przedstawiciele 14 krajów Unii Europejskiej i Ukrainy spotkali się w Opolu na Śniadaniu Dyplomatycznym. Dla miasta to okazja do zaprezentowania oferty biznesowej i potencjału gospodarczego. – Opole jest autentyczną perełką do zwiedzania, ale przede wszystkim do inwestycji – komplementowała nasze miasto konsul honorowa Włoch Monika Kwiatosz.

To pierwsze spotkanie z cyklu „Śniadania Dyplomatyczne”. Zaproponowaliśmy je po to, żeby lepiej się poznać . Tu w obszarze specjalnej strefy ekonomicznej inwestują przedsiębiorcy z całego świata, m.in.: Belgowie, Holendrzy i Francuzi. Ostatnio Duńczycy podjęli decyzję, aby wybudować fabrykę w specjalnej strefie ekonomicznej – mówił podczas spotkania Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

W ostatnich latach w Opolu zainwestowano 100 milionów dolarów, stworzono 2 000 miejsc pracy. Z ofertą biznesową Opola zapoznawali się dyplomaci m.in. takich państw jak Bułgaria, Czechy, Łotwa, Litwa, Ukraina, Belgia, Niemcy, Rumunia czy Węgry. Zaproszone zostały kraje Unii Europejskiej oraz Ukraina, z którą łączy Opole długa współpraca.

Dyplomaci, którzy spotkali się w CWK zobaczyli też przedsiębiorstwa zlokalizowane w Opolu i okolicach, a także Park Naukowo-Technologiczny. Przypomnijmy, że dyplomaci przyjechali na zaproszenie Prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego i Przewodniczącego Rady Miasta Opola Marcina Ociepy.

Data dodania artykułu: 2016-05-19
Autor artykułu: www.opole.pl
stat4u