SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Dzieci na wakacjach w urzędzie
W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyła się dzisiaj pierwsza w tym roku edycja zainaugurowanej przez Wojewodę Śląskiego akcji „Wakacje w ŚUW”.

W wydarzeniu wzięła udział prawie setka dzieci ze świetlic środowiskowych z Katowic, Imielina oraz Rybnika, która miała okazję zwiedzić Śląski Urząd Wojewódzki. Najmłodszych powitał dyrektor generalny ŚUW Adam Ostalecki. Następnie dzieci wraz z przewodnikami rozpoczęły wycieczkę po zabytkowym gmachu. Zobaczyły jego najbardziej reprezentacyjne pomieszczenia, tj. Salę Sejmową, Marmurową i Złotą, a także miejsca, które na co dzień nie są dostępne dla odwiedzających urząd, czyli skarbiec oraz schron. – Widzieliśmy tunel i basen, wrażenie zrobiło też złoto w skarbcu – przyznała Weronika, jedna z uczestniczek wydarzenia. Dzieci odwiedziły również Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego, gdzie otrzymały instruktaż z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Mogły też podejrzeć, jak wygląda praca operatora w WCPR i dowiedzieć się, jak funkcjonuje numer alarmowy. – Na ratunek 112 dzwoni się jak jest jakaś chora osoba albo jak ktoś coś ukradł, to wtedy 112 dzwoni na Policję, a kiedy coś się pali, to dzwoni na Straż – wymieniał Kuba.

Po zwiedzaniu urzędu uczestnicy wydarzenia udali się do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, gdzie wysłuchali przygotowanej przez śląskich policjantów prelekcji na temat bezpieczeństwa. Mieli też okazję obejrzeć z bliska różnego rodzaju sprzęt policyjny, sprawdzić swój refleks czy też zobaczyć, jak wygląda pobieranie odcisków placów przez technika kryminalistyki.

Data dodania artykułu: 2018-07-23
Autor artykułu: Śląski UW
stat4u