SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Dzieci z Koczały odwiedziły wojewodę
Czy pana praca jest trudna? - Na tym stanowisku pracuje się 24 godziny na dobę. Bywa i tak, że fizycznie jestem już w domu ale myśli ciągle krążą wokół obowiązków służbowych. I to jest bardzo wyczerpujące

To nie ma pan przyjemności z tej pracy? – Naturalnie, że mam. Choćby wtedy, gdy w imieniu Prezydenta RP wręczam zasłużonym odznaczenia, albo tak jak wczoraj witam w imieniu mieszkańców Pomorskiego księcia Wiliama i księżną Catherine, którzy odwiedzili nasz region. Cóż…pytań na tej mini konferencji dzieci zadać chciały znacznie więcej, niestety napięty program dnia i wojewody pomorskiego, i 34 - osobowej grupy uczniów z Koczały, które odwiedziły urząd w ramach akcji ” Dzień wakacji w mieście” na to nie pozwolił.

Po wizycie w gabinecie wojewody dzieci zwiedziły centrum zarządzania kryzysowego by już za chwilę wsiąść do autokaru i pojechać do Muzeum II Wojny Światowej. Po południu na dzieci czeka jeszcze: spacer po Gdańsku, rejs statkiem z Długiego Pobrzeża na Westerplatte, zwiedzanie Westerplatte i jednostek pływających Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej.

Przypomnijmy, że w ramach akcji „Dzień wakacji w mieście” w ubiegłym tygodniu odwiedzili nas uczniowie z Mierzeszyna.. Do końca wakacji gościć będziemy jeszcze kilkuset uczniów.

Data dodania artykułu: 2017-07-20
Autor artykułu: Pomorski UW
stat4u