SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Dzieci z Ukrainy na koloniach w Polsce
Wczoraj zakończyły się kolonie, które Morski Oddział Straży Granicznej zorganizował dla dzieci polskiego pochodzenia, na stałe mieszkających na Ukrainie. Kolonistom towarzyszyli uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie (woj. podkarpackie).

Pobyt w Polsce dzieci z Ukrainy rozpoczęły 16 sierpnia. Ich opiekunami byli funkcjonariusze z Kaszubskiego Dywizjonu SG w Gdańsku Westerplatte. Pierwsze dni wypoczynku młodzież spędziła w Bieszczadach, razem z 20 uczniami Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie, który był jednocześnie bazą noclegową kolonistów. 20 sierpnia wszyscy przyjechali do Malborka, gdzie zostali zakwaterowani w internacie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4. Tam powitali ich Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Piotr Patla i dyrektor malborskiej placówki oświatowej Antoni Zawadziński. Młodzież przebywała na Pomorzu do 27 sierpnia. Zwiedziła Trójmiasto – gdańską Starówkę, Westerplatte, Archikatedrę i ZOO w Oliwie. Była też z wizytą w Oceanarium i na pokładzie ORP Błyskawica w Gdyni. Dzieciom zorganizowano ponadto pobyt w ośrodku wczasowym nad jeziorem Mausz na Kaszubach i zwiedzanie malborskiego zamku. Z młodzieżą spotkali się przedstawiciele instytucji, które wsparły organizację kolonii. Kolonistom wręczono drobne podarunki.

W organizację pobytu dla młodzieży włączyły się: Zarząd Oddziałowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy SG przy MOSG, Bieszczadzki Oddział SG, Energa SA, Fundacja Energa, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku, producent kosmetyków Ziaja, Miasto Gdańsk, Gdański Ogród Zoologiczny, Pomorski Oddział Okręgowy PCK, Zespół Szkół Zawodowych nr 9 w Gdańsku.

Data dodania artykułu: 2017-08-30
Autor artykułu: mswia.gov.pl
stat4u