SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Edukacja dla szkół i przedszkoli w Bramie Poznania
Zajęcia warsztatowe, terenowe i wiedza połączona z oglądaniem ekspozycji - Brama Poznania wychodzi naprzeciw oczekiwaniom dzieci oraz młodzieży i organizuje szereg atrakcji, które są doskonała opcją na spędzenie wolnego czasu.
Przedszkole
Najmłodsi mogą skorzystać z zajęć, które rozwiną ich zmysł obserwacji czy wyobraźnię. Do wyboru mają takie warsztaty jak "Kiedy Poznań był grodem" (poznanie dawnego życia miasta), "Tajemnica pewnego miecza" (kształcenie umiejętności opowiadania i łączenia wątków) czy "Ważni władcy i dzielni rycerze" (rozwój spostrzegawczości w kontakcie z zabytkiem).

Klasy I-III
Nieco starsze dzieci mogą zdecydować się natomiast na inne warsztaty. Wśród nich znaleźć można m.in. "Co warto wiedzieć, by zostać architektem" (rozwijanie spostrzegawczości i umiejętności logicznego myślenia), "U Marcina na imieninach" (uwrażliwienie na wartość tradycji lokalnej) czy "Podróże przez wieki" (rozwijanie umiejętności twórczego porównywania).

Klasy IV-VI
Uczniowie szkół podstawowych mogą natomiast rozwijać swoje umiejętności komunikacji w "Historii niezwykłego pomnika" czy też rozwijać zdolność orientacji przestrzennej uczestnicząc w warsztacie "Odkrywcy zaginionej wyspy". Chcąc podszkolić swój zmysł obserwacji i logicznego myślenia mogą oni wybrać się na zajęcia "Dawno temu w ogrodzie".

Gimnazjum
Młodzież może zgłębiać swoją wiedzę na temat historii i reliktów z X w. uczestnicząc w zajęciach "Kiedy Poznań był grodem". W warsztatach "Mieszko Europejczyk" mogą rozwijać natomiast umiejętności porównywania i logicznego myślenia. Dla młodzieży zainteresowanej plastycznymi zajęciami przygotowano "Stylowe szaty poznańskiej katedry".

Szkoły ponadgimnazjalne
Młodzież ponadgimnazjalna może skorzystać z zajęć rozwijających ich zainteresowania historyczne. Do swojej dyspozycji mają m.in. "Renesansowi humaniści na Ostrowie Tumskim" (kształtowanie umiejętności myślenia kontekstowego na przykładzie lokalnych wydarzeń) czy "Trudne wybory w czasach komunizmu" (rozwijanie umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia).

Więcej: http://bit.ly/18Cn8gH

Data dodania artykułu: 2015-02-01
Autor artykułu: źródło-www.poznan.pl
stat4u