SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Eko Odkrywcy są z Olsztyna
Tegoroczna edycja akcji Eko Odkrywcy już za nami. Wśród najlepszych znalazły się także dzieci z naszego miasta. Konkurs Eko Odkrywcy organizowany jest od trzech lat. Jego cel to przede wszystkim kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększanie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży. Biorą w nim udział szkoły, przedszkola, placówki oświatowe i wychowawcze oraz organizacje pozarządowe.

Tegoroczną nowością była możliwość zgłaszania projektów w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza grupa to przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Natomiast kolejna obejmowała klasy 4-6 podstawówek, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Komisja konkursowa wyłoniła 20 finalistów, a najlepszą "10" wskazali Internauci. Wśród laureatów znaleźli się trzecioklasiści ze Społecznego Zespołu Przedszkolno-Szkolnego 101 w Olsztynie za projekt "Czy wszystkie bakterie są złe? Wcale nie!".

Celem zadania było wskazanie wpływu bakterii na świat i wykazanie korzyści, jakie przynoszą środowisku. Siedemnaścioro uczniów i ich rodziców przygotowało szereg tematycznych bloków. Podczas zajęć można było usłyszeć odpowiedzi na szereg pytań, m.in. czym jest bakteria, czy bakterie umieją gotować, poza tym dzieci spotykały się z przedstawicielami Sanepidu oraz z lekarzem.

Dzięki znalezieniu się w dziesiątce najlepszych, olsztyńska placówka dostała 3 tys. złotych. Te pieniądze mają zostaną przeznaczone na kupno kompostownika ozdobnych roślin i materiałów niezbędnych do realizacji zajęć kulinarnych, plastycznych oraz na wycieczkę do gospodarstwa, gdzie dzieci samodzielnie będą produkować jogurty i twaróg.

W tegorocznej edycji konkursu Eko Odkrywcy wzięło udział niemal 120 placówek z całej Polski.

Data dodania artykułu: 2015-12-29
Autor artykułu: UM Olsztynstat4u