SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Ekologia trafiła z lasu do centrum Łodzi
Nowi zieloni goście zamieszkali w łódzkich kamienicach. Na fasadach pojawiły się sylwetki zwierząt wykonane z mchu. Projekt „Zielone Ślady Natury" jest elementem obchodów 70-lecia Lasów Państwowych. Leśnicy chcą w ten sposób zachęcić łodzian do spacerów po lesie, szczególnie Lesie Łagiewnickim, który jest jednym z największych w Europie lasów znajdujących się w granicach miasta.

- Promujemy nasze lasy także podczas majowego Święta Lasu, kiedy zawsze aranżujemy w Manufakturze mały „las w pigułce". Chcemy zwrócić uwagę łodzian na liczbę gatunków - roślinnych i zwierzęcych, a także miejsca do wypoczynku i inne ciekawe obiekty w lasach. - powiedział Edward Janusz, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Murale z mchu przedstawiają najpopularniejsze zwierzęta z regionu łódzkiego - jelenia, bażanta, zająca, dzika czy sarnę. Instalacje są ekologiczne, nie ingerują w strukturę budynku, a po zakończeniu akcji zostaną przeniesione do łódzkich parków lub lasów. Wybrano kamienice przy ul. Kościuszki 9, Próchnika 14, Narutowicza 27, Kilińskiego 10, Kilińskiego 26, Rewolucji 1905 nr 13, Abramowskiego 2, Czerwonej 1, Pomorskiej 145 oraz Jaracza 32.

- Lasy Państwowe to instytucja z tradycją, ale jak widać, nie brakuje Państwu kreatywności i świeżego spojrzenia. Te murale przyciągają wzrok i ożywiają śródmieście, podobnie jak inne murale i instalacje, które tworzymy na kamienicach - powiedział Tomasz Piotrowski, dyrektor biura prezydenta miasta, nadzorujący projekt „Mia100 Kamienic".

Każdy, komu spodobały się zielone obrazy, może wziąć udział w konkursie. Do 12 lipca należy sfotografować się przy muralu z mchu oraz napisać hasło promujące wypoczynek na świeżym powietrzu. Aplikację konkursową można znaleźć na fanpageu Lasów Państwowych.

Data dodania artykułu: 2015-06-13
Autor artykułu: źródło-www.uml.lodz.plstat4u