SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Emaus na Zwierzyńcu w Krakowie
Zapomniane zwyczaje wielkanocne, oryginalne zabawki i tradycje związane z dorocznym odpustem to wszystko w Poniedziałek Wielkanocny (6 kwietnia) znajdziemy na Przystanku Emaus w zwierzynieckim oddziale Muzeum Historycznego Miasta Krakowa – Dom Zwierzyniecki (ul. Królowej Jadwigi 41). Wspólne świętowanie rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa aż do 18.00.
W ramach tegorocznego Przystanku Emaus odbędą się warsztaty dla dzieci (w godz. od 11.00 do 15.00), podczas których można będzie własnoręcznie wykonać dawne zabawki odpustowe. Natomiast dorośli będą mogli przypomnieć sobie Emaus sprzed lat, zobaczyć film dokumentalny „Krakowskie tradycje: Emaus na Zwierzyńcu" (od 10.00 o każdej pełnej godzinie), zwiedzić wystawę plenerową poświęconą tradycyjnym pamiątkom emausowym i wystawę czasową „Zwierzyniec zaprasza: Krowodrza" (zwiedzanie z oprowadzaniem o godz. 13.00 i 15.00), a także zakupić wydawnictwa w promocyjnej cenie w muzealnym sklepiku oraz wyroby rzemiosła artystycznego na kramach muzealnej uliczki emausowej.

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza również do udziału w konkursie na najpiękniejsze własnoręcznie wykonane drzewko emausowe. Konkurs polega na własnoręcznym wykonaniu drzewka, nawiązującego do symboliki i formy drzewka życia (czyli gałązki z listkami zwieńczonej ptakiem), które może być wykonane w dowolnej technice i z dowolnych materiałów. Liczy się pomysłowość, staranność wykonania i ogólne wrażenie estetyczne.

Więcej informacji o konkursie można uzyskać w oddziale MHK Dom Zwierzyniecki, ul. Królowej Jadwigi 41 (tel. 12 427 00 26 lub mail: zwierzyniec@mhk.pl). Regulamin konkursu oraz szczegółowy program Przystanku Emaus znajdują się na stronie www.mhk.pl.

Data dodania artykułu: 2015-04-06
Autor artykułu: źródło-www.krakow.plstat4u