SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,FAŁSZYWA POLICJANTKA ZATRZYMANA
Policjanci z mokotowskiego wydziału kryminalnego zatrzymali kobietę podejrzaną o oszustwo metodą „na policjanta”. Pokrzywdzona wypłaciła z banku gotówkę i przekazała ją 36-letniej Agnieszce K. Chwilę wcześniej ta sama osoba będąc przekonana, że bierze udział w policyjnej akcji wrzuciła pieniądze do kosza na śmieci. Kopertę z pieniędzmi podjął wtedy 19-letni Sebastian D. Nie zdążył jednak przekazać jej swoim zleceniodawcom, został zatrzymany i tymczasowo aresztowany.

Zatrzymanie Agnieszki K. to kontynuacja sprawy z 23 listopada ubiegłego roku. To wtedy dzięki determinacji i zaangażowaniu mokotowskich kryminalnych na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymany został 19-letni Sebastian D. Mężczyzna podjął z kosza na śmieci kopertę z 25 000 złotych wrzuconą tam przez pokrzywdzoną. Policjanci odzyskali pieniądze, a 19-latek został tymczasowo aresztowany.

Funkcjonariusze z mokotowskiego wydziału kryminalnego ustalili sieć powiązań pomiędzy telefonistami, zleceniodawcami, werbownikami, a odbierakami działającymi w stolicy. Posiadając tę wiedzę po niespełna dwóch miesiącach policjanci w miniony wtorek zatrzymali 36-letnią Agnieszkę K. kolejną osobę zamieszaną w to przestępstwo. Kobieta od tej samej pokrzywdzonej odebrała 40 000 złotych.

Agnieszka K. usłyszała już zarzut oszustwa. Za ten czyn zgodnie z kodeksem karnym 36-latce grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci pracujący nad tą sprawą nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Data dodania artykułu: 2018-01-19
Autor artykułu: mswia.gov.pl
stat4u