SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Fashionable East 2016 zakończony
Finałowy pokaz Macieja Przybysza i poprzedzająca go kolekcja Jacob Birge Vision zamknęły trwający cztery dni Fashionable East 2016. Weekendowa gorączka modowa opanowała projektantów, modelki i mieszkańców

Ukrainka Elena Godis przedstawiła kolekcję nawiązującą do natury, którą nazwała "Jungle Gam". Michał Starost wykorzystał kwiaty i jedwabne materiały. Jego kolekcja "Flower Chic" powstała we współpracy z marką "Pachnąca Szafa" jako artystyczne połączenie świata mody i świata zapachów. W ramach kolekcji mogliśmy zobaczyć suknie wieczorowe i koktajlowe. Milena Orzechowska z Warszawy zaprezentowała kilkanaście projektów z kolekcji "Rawya".

– Taki sposób promocji Białegostoku w kraju i na świecie jest bardzo istotny. Opera i Filharmonia Podlaska oraz Kampus Uniwersytecki na kilka dni zamieniły się w profesjonalne wybiegi – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. – Na widowni zasiedli nie tylko białostoczanie, publiczność stanowili również blogerzy i blogerki modowe, dziennikarze i fashioniści z całej Polski oraz przede wszystkim pasjonaci mody i kultury.

Pokazem finałowym tegorocznego Fashionable East zachwycił Mariusz Przybylski, który podczas tej imprezy otrzymał Diament Mody, specjalną nagrodę za zasługi dla polskiego wzornictwa i jego promocję, przyznawany przez Wirtualne Muzeum Mody i Tekstyliów ITE. Projektant zamknął swoim pokazem całą imprezę w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Jego pokaz poprzedził młody Jacob Birge Vision. Na wybiegach białostoczanie i turyści mogli obejrzeć również kolekcje Anety Popławskiej, Patrycji Bryszewskiej, Joanny Stawińskiej i Barbary Piekut.

Świętu mody towarzyszyły wydarzenia dodatkowe, takie jak warsztaty, filmy i panele dyskusyjne. Od 4 do 7 sierpnia Białystok był centrum modowych wydarzeń. Fashionable East to jedyna w północno-wschodniej Polsce impreza artystyczno-promocyjna oparta na modzie, kładąca nacisk na prezentację młodych projektantów i uznanych twórców z Polski i krajów Partnerstwa Wschodniego.

Organizatorami Fashionable East 2016 byli Białostocki Ośrodek Kultury oraz Wirtualne Muzeum Mody i Tekstyliów ITE. Partnerem – Uniwersytet w Białymstoku. Poprzednie edycje tej imprezy odbyły się w 2012, 2014 i 2015 roku.

Data dodania artykułu: 2016-08-10
Autor artykułu: Katarzyna Ramotowska/bialystok.pl
stat4u