SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Finał Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Wschodniego Mazowsza
30 września br. w Mętnem, w okolicach Garwolina odbyła się Finałowa Gala Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Wschodniego Mazowsza. W trakcie wydarzenia przyznano tytuł Złotego Koła KGW. W tej uroczystości wziął udział Wicewojewoda Mazowiecki, któremu towarzyszył Marek Renik, Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach.

Gala odbyła się na terenie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica.

Wśród punktów tego wydarzenia najważniejszym była prezentacja 10 najlepszych kół ze wschodniego Mazowsza. Wystąpiły: Chór Jednogłosowy przy Kaplicy Dobrego Pasterza w Wólce Ostrożańskiej, KGW w Starych Szpakach wraz z Zespołem "Marysieńki", Stowarzyszenie "Liwianka", Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej "Białki", KGW w Kębłowie, Kacprowianki, Stowarzyszenie KGW i Mieszkańców Makarówki, Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe "Działam", Stowarzyszenie "Górznianeczki" i Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej.

Turniej ma na celu promocję Kół, które wyróżniają się swoją działalnością a także pokazanie jak wiele dobrego dzieje się dzięki nim w małych lokalnych społecznościach. W Turnieju wzięły udział Koła, Zespoły, Stowarzyszenia działające na terenie powiatów: garwolińskiego, łosickiego, łukowskiego, mińskiego, siedleckiego, sokołowskiego i węgrowskiego.

Organizatorem Turnieju KGW jest Katolickie Radio Podlasie, Fundacja Podlaskie Centrum Radiowe oraz Wójt Gminy Górzno.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jan Krzysztof Ardanowski. Patronami Turnieju KGW Wschodniego Mazowsza 2018 są Maria Koc, Wicemarszałek Senatu RP i Zbigniew Kuźmiuk, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Data dodania artykułu: 2018-10-02
Autor artykułu: Mazowiecki UW
stat4u