SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Finał programu „Studia z Przyszłością”
Kierunek Europa Master – specjalność na kierunku politologia na UO – został wyróżniony prestiżową akredytacją „Studia z Przyszłością”. Certyfikaty odebrały w Warszawie – wicedyrektor Instytutu Politologii, dr Barbara Curyło oraz dr Joanna Kulska, koordynator Europa Master na UO.

Uważamy to za duży sukces i bardzo nam miło, że w konkursie, w którym ścierały się giganty, to znaczy duże krajowe uniwersytety, dostrzeżono kierunek z Opola – komentuje dr Barbara Curyło. – Co więcej, nasza propozycja była jedyną aż tak bardzo międzynarodową.

Przypomnijmy, trójstronne studia magisterskie Europa Master zakładają pobieranie nauk na uniwersytetach w Opolu, we francuskim Dijon i w niemieckiej Moguncji. I te właśnie studia zostały zgłoszone do projektu „Studia z Przyszłością”, organizowanego wspólnie przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję Kreatywną PRC.

Eksperci oceniający programy studiów zgłoszone do akredytacji „Studia z Przyszłością” badali m.in. innowacyjność przyjętych przez szkoły wyższe efektów kształcenia, stosowane metody dydaktyczne czy formy i zakres współpracy uczelni z pracodawcami. Istotne było również to, czy uczelnie, kształcąc studentów, kładą nacisk na umiejętności i kompetencje cenione przez środowiska gospodarcze, takie jak komunikatywność, samodzielność, kreatywność, kwalifikacje językowe.

16 marca 2016 roku w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się Uroczysta Gala Finałowa I edycji Ogólnopolskiego Programu Akredytacyjnego „Studia z Przyszłością”. W finale wzięli udział reprezentanci środowiska akademickiego z całego kraju: rektorzy, dziekani, dyrektorzy instytutów i katedr, jak również naukowcy zajmujący się problematyką jakości i innowacyjności kształcenia.

http://www.studiazprzyszloscia.pl/glowna

Data dodania artykułu: 2016-04-03
Autor artykułu: mat prasowe UO
stat4u