SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Finałowa Gala ,,Łodzianin Roku 2018”
W Sali Lustrzanej w Pałacu Poznańskich w Łodzi odbyła się finałowa gala plebiscytu ,,Łodzianin Roku 2018” organizowanego przez Radio Łódź. W wydarzeniu uczestniczył wojewoda łódzki Zbigniew Rau, który był fundatorem statuetek dla laureatów.

O tytuł ,,Łodzianina Roku” rywalizowało pięcioro nominowanych: Bożena Adamkiewicz (lekarz neurolog), Jolanta Bobińska (prezes Fundacji ,,Dom”), Ewa Puszczyńska (producent filmowy), Adam Kszczot (lekatleta) oraz Marek Michalik (prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej).

Prezes Radia Łódź Dariusz Szewczyk w trakcie swojego wystąpienia podkreślił fundamentalną rolę jaką dla tożsamości miasta i całego regionu ogrywają poszczególni nominowani - ich ciężka codzienna praca, pasja, wytrwałość i poświęcenie powinny stanowić wzór dla całego społeczeństwa.

Laureatami tegorocznej gali zostali: Jolanta Bobińska i Marek Michalik. Oboje odbierając statuetki zwrócili uwagę na wyjątkowy charakter miasta na terenie którego prowadzą swoją działalność.

- W Łodzi się urodziłem, studiowałem, tutaj byłem działaczem podziemia, a teraz realizuję się zawodowo. W trakcie swojego życia zawsze wracałem do Łodzi. Dziś moje miasto wręcza mi tą wyjątkową statuetkę, dlatego pękam z dumy – powiedział Marek Michalik.

Wojewoda łódzki wręczając statuetkę Jolancie Bobińskiej powiedział że wszyscy laureaci, a także nominowani są najlepszą wizytówką miasta: - Dzięki tej inicjatywie mamy jednego wielkiego zwycięzcę. Jest nim Łódź, która jest dumna z państwa aktywności, determinacji, pasji i z tego, co państwo osiągnęli do tej pory oraz z tego co zamierzacie jeszcze osiągnąć – podkreślił Zbigniew Rau.

Gratulacje dla laureatów i organizatorów plebiscytu przekazał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w liście odczytanym w trakcie gali przez rzecznika rządu Joannę Kopcińską. Czytamy w nim między innymi: - Bardzo cenna jest inicjatywa plebiscytu zarówno przez to, że jest wyrazem docenienia wysiłku ludzi w różny sposób dla miasta zasłużonych, jak również z tego względu, że poszerza wiedzę mieszkańców na temat tego, co się w ich mieście dzieje oraz przyczynia się do większego zaangażowania w sprawy ogółu.

Idea wyboru osób szczególnie zasłużonych dla miasta i regionu z inicjatywy Radia Łódź organizowana jest od 1993 roku. Wśród historycznych laureatów znajdują się między innymi: były premier i prezes NBP Marek Belka, były minister pracy i prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki, jeden z przywódców powstania w getcie warszawskim Marek Edelman, aktor i reżyser Jan Machulski, koszykarz Marcin Gortat oraz tenisista Jerzy Janowicz.

W wydarzeniu wzięli udział między innymi: prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski, wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi Marcin Gołaszewski oraz parlamentarzyści: Witold Waszczykowski i Cezary Grabarczyk.

Data dodania artykułu: 2019-03-08
Autor artykułu: Łódzki UWstat4u