SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Folkowy turniej sołectw w Jastrzębi
„Śpiewać każdy może…” to jedna z konkurencji artystyczno-wokalnych Folkowego Turnieju Sołectw, który odbył się w niedzielę 10 września w Jastrzębi. Rywalizacjom między sołectwami przyglądał się Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz.

Będący regionalną tradycją turniej sołectw rozpoczął się od mszy świętej w kościele p.w. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Jastrzębi. Następnie korowód dożynkowy przemaszerował na plac szkolny, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie turnieju.

Wśród atrakcji zaplanowanych na ten szczególny dzień nie zabrakło rywalizujących ze sobą o miano najlepszego sołectwa stoisk promocyjnych m.in. z regionalnymi potrawami, a także występów artystycznych „Śpiewać każdy może…”, w czasie których przedstawiciele sołectw prezentowali swoje umiejętności artystyczne.

Na gości czekały ponadto licznie zaplanowane przez organizatorów konkursy, gry i zabawy. Wieczorem odbył się koncert zespołu „Krywań”, pokaz sztucznych ogni, a imprezę zwieńczyła zabawa pod chmurką z zespołem „Guzikowice”.

Folkowy turniej sołectw to cyklicznie organizowane wydarzenie, w którym rywalizują sąsiadujące ze sobą sołectwa. Ich przedstawiciele o miano najlepszego sołectwa walczą m.in. wystawiając promocyjne stoiska z regionalnymi potrawami, prezentując swoje umiejętności artystyczne, a także biorąc udział w konkursach.

Data dodania artykułu: 2017-09-12
Autor artykułu: Mazowiecki UW
stat4u