SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Funkcjonariusze Służby Więziennej uhonorowani
Ponad dwudziestu mundurowych otrzymało z rąk wojewody opolskiego odznaki „Za zasługi w pracy penitencjarnej”, nadawane przez ministra sprawiedliwości.

W piątek 15 lutego w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu wojewoda opolski Adrian Czubak wziął udział w wojewódzkich uroczystościach związanych ze Świętem Służby Więziennej i 100. rocznicy jej powstania.

Z tej okazji szczególnie zasłużeni funkcjonariusze opolskiej SW, na podstawie decyzji ministra sprawiedliwości, otrzymali z rąk wojewody opolskiego i dyrektora Okręgowej Służby Więziennej w Opolu odznaki „Za zasługi w pracy penitencjarnej”.

Ponadto, funkcjonariuszom jednostek okręgu opolskiego SW nadano wyższe stopnie służbowe.

- Dziękuję Państwu za Waszą wzorową służbę. Awanse i odznaczenia to nagroda ale i zobowiązanie do tego, aby każdy kolejny rok tak ważnej służby na rzecz bezpieczeństwa, był czasem niesłabnącego, wzorowego wykonywania swoich obowiązków, misji – mówił podczas uroczystości Adrian Czubak, wojewoda opolski.

Dyrektor Generalny Służby Więziennej przyznał wojewodzie opolskiemu specjalne wyróżnienie - odznakę 100-lecie polskiego Więziennictwa. W uroczystości w CWK udział wzięli m.in.: poseł na Sejm RP Katarzyna Czochara oraz poseł Antoni Duda, ks. Prał. Rudolf Pierskała, biskup pomocniczy Diecezji Opolskiej oraz dyrektorzy zakładów karnych i aresztów śledczych w woj. opolskim.

Data dodania artykułu: 2019-02-22
Autor artykułu: Opolski UWstat4u