SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,GALA FINAŁOWA KONKURSU ORLEN DLA STRAŻY POŻARNEJ
27 września 2018 r. w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się Gala Finałowa Konkursu ORLEN dla Straży Pożarnych.

W trakcie Gali zostały wręczone symboliczne czeki przedstawicielom jednostek PSP oraz OSP objętych wsparciem.

Te wydarzenie jest podsumowaniem tegorocznej edycji „Programu pomocy jednostkom straży pożarnej”. W tym roku PKN ORLEN przekaże 2 mln zł dla 360 ochotniczych i zawodowych jednostek straży pożarnej w Polsce.

Do tej pory, przez 18 lat trwania programu, strażacy otrzymali 12 milionów zł wsparcia, które zostały przeznaczone m.in. na zakup sprzętu ratownictwa wodnego, przeciwpowodziowego, medycznego, drogowego i technicznego, ratownictwa chemicznego, ekologicznego oraz wysokościowego.

Gospodarzem uroczystości był Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN S.A.

W gali w Targach Kielce uczestniczył premier Mateusz Morawiecki. – Budujecie formację pełną odwagi i patriotyzmu, ale i taką, która wychowuje. To, że przygarniacie młodych ludzi, uczycie ich dyscypliny. To jest wspaniała robota – mówił. I dodał: – Proszę, żeby w waszej codziennej pracy dla społeczeństwa było jak najwięcej pierwiastka patriotycznego. Tym bardziej Polska będzie zasobna, im bardziej będzie jednością.

Na gali byli obecni: wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński, rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, prezydent Kielc Wojciech Lubawski, wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek oraz komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski.

– Dziękuję Panu Premierowi, kiedy nasi strażacy wrócili z pożarów w Szwecji, Premier obiecał nam dodatkowe fundusze. W środę je otrzymaliśmy i to dwa razy więcej, niż premier obiecał. Bardzo dziękuję. Dzięki nim odbudujemy sprzęt, który zużyliśmy i zmodernizujemy nasze jednostki. Sprzęt zbędny, ale sprawny przekażemy OSP – powiedział w swoim wystąpieniu komendant główny PSP.

Finansowa pomoc na zakup sprzętu dla strażaków to nie jedyna forma wsparcia PKN ORLEN. Podczas gali ogłoszono założenia nowego programu lojalnościowego dla strażaków OSP działających w strukturze KSRG. Od 1 stycznia 2019 r. otrzymają oni zniżkę na zakup paliwa.

Na Gali ogłoszono przedłużenie współpracy PKN ORLEN z Fundacją „Dorastaj z Nami”, pomagającej dzieciom i rodzinom tych, którzy zginęli lub zostali poszkodowani na służbie.

Data dodania artykułu: 2018-10-04
Autor artykułu: mat prasowe MSWiA
stat4u