SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,GZSN „START” świętuje 40-lecie
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak gościł na uroczystości Jubileuszu 40-lecia Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START”. – Dziękuję za tę wielką radość, dumę i satysfakcję, którą wszyscy Polacy mogli poczuć kibicując naszym zawodnikom startującym na arenach w Rio de Janeiro – mówił wojewoda.

Uroczystość rozpoczęła się od wyświetlenia filmu o historii GZSN „START”. Następnie Krzysztof Głombowicz powitał zgromadzonych gości i otworzył Jubileusz 40-lecia, podkreślając pozycję GZSN „START” w Polsce i na Świecie.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak powitał Paraolimpijczyków składając im serdeczne gratulacje za osiągnięte wyniki. – Start w igrzyskach paraolimpijskich jest niewątpliwie kluczowym momentem w życiu każdego sportowca. Jest zwieńczeniem nie tylko czterech poprzedzających lat, ale często wieloletnich treningów, poświęcenia, słowem – całego sportowego życia. – mówił Wojewoda.

Zawodnikom Startu podziękowali również Lech Biernat- Prezes Zarządu Impuls Sp. z o.o.- przedstawiciel głównego sponsora gorzowskiego klubu oraz Jerzy Jankowski- Przewodniczący Zarządu Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START”.

Lubuscy Paraolimpijczycy odznaczeni

Dnia 5 października 2016r. w Pałacu Prezydenckim Prezydent RP Andrzej Duda podziękował i pogratulował olimpijczykom i paraolimpijczykom za sukcesy na tegorocznych Igrzyskach w Rio de Janeiro. Zawodnicy Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START”, medaliści Igrzysk Paraolimpijskich, zostali przez Prezydenta RP odznaczeni Krzyżami za zasługi:

Kawalerski Krzyż- Maciej Lepiato
Srebrny Krzyż - Milena Olszewska
Srebrny Krzyż- Bartosz Tyszkowski
Brązowy Krzyż - Lech Stoltman
Medaliści Igrzysk Paraolimpijskich Rio de Janeiro:

Lepiato Maciej - złoty medal (skok wzwyż) - 2,19 REKORD ŚWIATA
Tyszkowski Bartosz - srebrny medal (pchnięcie kulą) - 13,56
Stoltman Lech - brązowy medal (pchnięcie kulą) - 11,39
Olszewska Milena - brązowy medal (łuk klasyczny)

Data dodania artykułu: 2016-10-09
Autor artykułu: Lubuski UW
stat4u