SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Gdyńskie Centrum Filmowe Europejskim Kinem Miesiąca!
Gdyńskie Centrum Filmowe zostało zaproszone do współpracy w ramach prestiżowej organizacji Europa Cinemas. Działająca od 1992 roku, z siedzibą w Paryżu, zrzesza kina w ramach programu Unii Europejskiej „Media”. Sieć obejmuje już ponad 1120 kin z 680 miast, w przeszło 40 krajach. To łącznie ponad 2800 kinowych ekranów! Dzięki zawiązanej właśnie współpracy rozwinie się oferta Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego.

Więcej filmów europejskich w repertuarze kin, wzrost ich oglądalności i nowe kinowe propozycje adresowane do młodej widowni – między innymi o to zabiega Europa Cinemas. Aby zostać jej członkiem, trzeba spełnić określone wymogi dotyczące m.in. liczby miejsc na widowni, rocznej liczby seansów oraz frekwencji. Kina zabiegające o partnerstwo muszą również zapewniać standardy w zakresie technicznego wyposażenia oraz bezpieczeństwa. Liczą się także kryteria programowe. Gdyńskie Centrum Filmowe, działające od września 2015 roku, swoim charakterem doskonale wpisuje się w filozofię Europa Cinemas.

– Zdecydowanie stawiamy na kinematografię europejską, w tym polską. Od początku należymy do polskiej Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, co pozwala nam wyświetlać wartościowe filmy artystyczne i studyjne. Aktywizujemy różne grupy wiekowe mieszkańców miasta. Mamy na przykład Akademię Dokumentalną dla Seniorów, a dla dzieci cykl poranków filmowych „Bajka w Centrum”. Oferujemy nie tylko kino, ale też udział w wystawach, spotkaniach z ciekawymi postaciami. Korzystamy z potencjału Gdyńskiej Szkoły Filmowej, organizując warsztaty prowadzone przez profesjonalistów – mówi Leszek Kopeć, dyrektor Gdyńskiego Centrum Filmowego.

Data dodania artykułu: 2017-12-16
Autor artykułu: UM Gdynia
stat4u